PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9525}

Siedmiu wspaniałych

The Magnificent Seven
7,7 43 516
ocen
7,7 10 1 43516
7,2 13
ocen krytyków
Siedmiu wspaniałych
powrót do forum filmu Siedmiu wspaniałych

Który z tytułowych ,,Siedmiu"był waszym zdaniem najlepszy w swoim fachu i dlaczego?

ocenił(a) film na 10
klejstos31

Każdy ma w sobie coś fajnego. Mi osobiście najbardziej spodobała się postać grana przez Jamesa Coburna, czyli Britta - specjalistę od rzucania nożami.

Koniu36

to tak samo jak mnie...gdyby skończyły mu się naboje miał nożyki w zanadrzu;D

ocenił(a) film na 8
klejstos31

W pełni popieram wasze zdanie, Britt był najciekawszą postacią tego klasowego filmu, gdyż wyróżniał się on nie tylko wspaniałym posługiwaniem rewolwerem i doskonałą celnością lecz miał świetnie opanowane posługiwanie się nożem. :)

ocenił(a) film na 9
Saltsin_yu

Wita. To ja w takim razie pozwolę sobie na votum separatum. Stawiam na Tolka Banana:) tzn. Chrisa Adamsa, który oprócz niewątpliwego kunsztu rewolwerowca posiadał cechy przywódcze i zmysł organizacyjny. To on trzymał wszystko w ryzach i dużej mierze to dzięki niemu wojna z bandą Calvery zakończyła się sukcesem. Pamiętam w szkole podstawowej kłótnię na katehezie. Po obejrzeniu "7 wspaniałych" wynikł klasowy spór, kto ma być Łysym. Mi w udziale przypadł Chico...

galladorn

Chico też był dobry :) tylko trochę impulsywny :) Faktycznie gdyby nie Chris i jego determinacja oraz przez Ciebie wymienione "cechy przywódcze i zmysł organizacyjny" było by o wieli trudniej ocalić ubogą wioskę.............

ocenił(a) film na 7
klejstos31

Lee wg mnie był najciekawszą i najbardziej tajemniczą postacią z całego filmu, zdecydowanie było go za mało (Co to jest 60 ujęc). Na temat tej postaci można by nakręcic osobny film, jego śmierc z całej czwórki jedynie bardzo mnie wzruszyła.

Alex_DeLarge_

Faktycznie można mieć pretensję do twórców filmu że zbyt mało czasu poświęcili na przedstawienie Lee..................

ocenił(a) film na 9
klejstos31

Już wtedy gdy za dzieciaka oglądałem ten film, Britt był również moją ulubioną postacią, ma w sobie coś z postaci kreowanych przez Eastwooda w Dolarowej Trylogii, taki milczący mistrz w swoim fachu. No i ta zajebista scena:
"-To był najlepszy strzał jaki w życiu widziałem!
-Najgorszy. Celowałem do konia."

Ale zgadzam się, że Lee był o wiele bardziej tragiczną i przez to interesującą postacią. Cała ta scena z rozmową z wieśniakami i łapaniem much była świetna, a scena śmierci to już w ogóle był majstersztyk. Można było nakręcić świetny film o nim samym :)

Zresztą każdy ze wspaniałych był na swój sposób interesujący, w dużym stopniu dzięki genialnym aktorom, którzy się w nich wcielili.

ocenił(a) film na 10
pan_dziejaszek

masz racje panie_dziejaszku, szkoda tylko że jedynie 1 z nich żyje :/

pan_dziejaszek

W filmie jest wiele świetnych scen a ta którą wymieniłeś należy do najlepszych:)

ocenił(a) film na 8
klejstos31

jak dla mnie Britt, ta scena z pojednykiem, co on rzucał nożem a rywal strzelał była genialna. Poza tym Bronson taki westernowy snajper i McQueen też świetny strzelec wtedy w to okno majstersztyk. "-Dostałeś? -Tylko w cygaro" ;D

ocenił(a) film na 9
Otakushonen

Lee! Tajemniczy i skryty, jak ktoś napisał powyżej - zdecydowanie było go za mało... Wszystkie związane z nim sceny były dość albo tragiczne albo w inny sposób interesujące. Jego wątpliwości, wyizolowanie i rozterki, którymi dzieli się z wieśniakami intrygują i spowodowały - przynajmniej u mnie - że to właśnie jego śmierć jest najbardziej bolesna i zauważalna, a przy tym cholernie wzruszająca.

Ogólnie muszę przyznać, że 3 najciekawsze postacie - Lee, Bernardo i Britt umierają, co chyba było niestety do przewidzenia.

ocenił(a) film na 10
Lukaszek

Britt żyje właściwie tylko w jednym celu - żeby sprawdzać samego siebie. Lee natomiast sprawia wrażenie, że już tam kiedyś był, tę umiejętność przedawkował i nie potrafił stamtąd wrócić. A McQueen został uznany za rolę najbardziej baśniową - że takich ludzi po prostu nie ma ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones