Skok stulecia

Den of Thieves

2018 2 godz. 20 min.
7,1 21 691
ocen
7,1 10 21691
5 866
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"type":"film","id":739951,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Den+of+Thieves-2018-739951/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Skok stulecia
  • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

...na myśli, kręcąc ten film. Ewidentnie. I paradoksalnie, gdyby pozostał przy fanowskiej inspiracji dziełem Manna, byłoby naprawdę dobrze. Ale nie, pan reżyser postanowił być oryginalny na siłę. Odarł swoją opowieść z realizmu, wprowadzając postać "mistrza zbrodni" który kompletnie nie pasuje do tej, realistycznej z założenia konwencji. Szwankuje przez to logika i prawdopodobieństwo zdarzeń. Ale to niestety dziś smutny standard.
    Tym niemniej, to i tak niezły film,przyzwoicie nakręcony i dobrze zagrany, zwłaszcza przez Gerarda Butlera-dzięki tej roli, odkryłem tego aktora na nowo. Jest znakomity. Ewidetnie marnuje się facet, grając w jakiś "Geostorm-ach" i tym podobnych.

• juju_hound ocenił(a) ten film na: 7

kinoman77_filmweb Zgadzam się. Cały film to solidne kino sensacyjne; koncowka natomiast jakby zostala wzieta z innego filmu, taniego kina sensacyjnego dla naiwnych; choc owszem tlumaczy wczesniejsze zachowania np dlaczego go nie wyeliminowali z grupy;

dobra rola Butlera, chyba nie sypiał za długo podczas krecenia filmu dla zachowania lepszego efektu człowieka wraka

• Roy_v_beck ocenił(a) ten film na: 7

kinoman77_filmweb Zgadzam się. Reżyser nie zrozumiał, że to nie chodzi tak naprawdę o to, kto ile ukradnie.

Choć szczerze mówiąc, największym błędem filmu uważam jest brak nakreślenia postaci Merrimena. Nie za wiele wiadomo o jego życiu osobistym, do czego dąży, jakie ma cele i marzenia? Wiadomo jedynie, że nie chce znów do paki trafić. Ale ogólnie dla kogo i po co robi ten skok? Czy mi się w ogóle dobrze wydawało, ale on dał Butlerowi wyruchać swoją kobietę tylko po to, żeby mieć numer telefonu do niego? I jeszcze nakrył go na tym i nic nie powiedział? Tego zupełnie nie skumałem, ale też nie było żadnej sceny pokazującej relacje Merrimena ze swoją kobietą.

Ten zwrot na końcu naprawdę obniżył moją ocenę filmu o 1. To tłumaczy, dlaczego młody Ice Cube wydał ekipę, jak go wpakowali do samochodu, ale w sumie to mógł po prostu zrobić dobrze ten skok wraz z resztą. Jakby się ulotnił szybciej po wyjściu z banku, no to by ich nie znaleźli i luz. To zresztą bardzo naciągane, że akurat w korku ich zastaną i tak się wszystko potoczy.

Nie skumał reżyser tego filmu, dlaczego "Gorączka" jest taka dobra. U Manna był ten tragizm bohaterów, którzy nie potrafili odpuścić i w imię prawilności tak naprawdę pogrążali życie swoje i bliskich. Tutaj nie ma za bardzo tej stawki. W ogóle nie pokazano, co z wątkiem rodzinnym Butlera. Zapewne będzie mógł spotykać się z córkami, no i zarówno o życiu osobistym Merrimena jak i młodego Ice Cube'a nic nie wiadomo. Jeden zginął, drugi zdobył kasę i w sumie po co?

• elkolo ocenił(a) ten film na: 5

kinoman77_filmweb Może ktoś wyjaśnić jakim sposobem od razu wpadli na to, że to Merrimen? Bach do baru po Wilson i mamy gościa. Coś przeoczyłem?

elkolo .

elkolo Dokładnie nie pamiętam, ale zdaje się, że to w ogóle nie było wyjaśnione.

• elkolo ocenił(a) ten film na: 5

kinoman77_filmweb Minus 3 do oceny od razu.

• Varza ocenił(a) ten film na: 2

kinoman77_filmweb "Den of Thieves" jest niudolną próbą.
    Jest to remake kultowego świetnego filmu "Heat". Niestety twórca tego filmu zbyt ciężko sie starał i mu nie wyszło.
    Film ten jest nudny, wiele scen przekombinowanych oraz infantylnych. Nie polecam. Strata czasu.

• Varza Setny raz oglądany "Heat" daje więcej emocji, niż ten film po raz pierwszy.
    Niestety.
    Kino sensacyjne nadal leży. Popisy i efekciarstwo wciąż górują nad scenariuszem i stylem.

• kinoman77_filmweb Film średni.
    Poza tym nic się nie zmienia - tak samo jak inne współczesne filmy akcji nie wytrzymuje konkurencji z klasykami, zaś fakt, że wspomniana "Gorączka" ma na tym portalu zbiorczą notę tylko punkt wyższą, można złożyć na karb dzisiejszych, kalekich dla kina sensacyjnego czasów, które takich, a nie innych widzów wychowały.

jan_niezbedny0 Smutna Prawda.