PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395822}

Smakosz 3

Jeepers Creepers III
3,7 5 126
ocen
3,7 10 1 5126
2,7 3
oceny krytyków
Smakosz 3
powrót do forum filmu Smakosz 3

Podobał mi się

ocenił(a) film na 7

Myślałem że będzie jakaś badziew, atu całkiem fajny film. I bonusowo zabawny chwilami. Sceny próbującego celowac włocznią stwora naprawdę mnie rozbawiły

alevip

Zgadzam się w zupełności z kolegą, jestem właśnie po seansie i napiszę tyle, najmocniejsza część pierwszej części to ta za dnia, gdy rodzeństwo spotyka antagonistę na drodze, później znów go spotyka i ma z nim nieprzyjemny moment i później odkrywają katakumby nieopodal kościółka przy którym wcześniej go widzieli - antagonista pozostaje tajemniczy i upiorny a jak napisał Lovecraft "najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest starch, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym" i gdyby nie druga połowa filmu, pierwsza część w zupełności zasługiwałaby na miano majstersztyku, niestety całe napięcie, tajemnica, niewiadoma, wszystko to zostaje rozwiane w pył od a raczej po "akcji u babci-kociary i jej ukatrupieniu... Z naprawdę dobrego horroru zostają nici i dostajemy slasher/monster movie a było tak blisko - mimo wszystko mocne 7/7+. Dwójka to już typowy hamerykański sequel na turbodoładowaniu, wszystkiego mamy więcej, mocniej i szybciej - niestety ale z drugiej, gorszej części poprzedniej części, czyli potworek zabija brutalniej, częściej i krwiściej a klimatu i grozy kompletnie brak - taka 6 i nic więcej. Trójka nie jest lepsza od pierwszej części ale i nie jest gorsza o wiele od drugiej, ja oglądając film bawiłem się dobrze, kibicowało się czarnoskóremu szeryfowi i jego druhowi chociaż podejrzewało że raczej żaden z nich nie przeżyje, w końcu akcja dzieje się pomiędzy I a 2. Film nie jest przepełniony tanimi jumpscare'ami, efekty nie rzucają się w oczy aż tak jakby wielu z was by tego chciało, od strony montażu, reżyserii i muzyki jest solidnie, Smakosz nadal jest Smakoszem, widać jednak że postarano się pójść w to co było mocną stroną pierwszej części, jest budowane napięcie choć grozy i zbyt wielkiej tajemnicy się nie uświadczy, niestety. Nadal przyjemnie się ogląda jak Smaczek poluje, zabija i z dozą czarnego humoru radzi sobie z ludzkim inwentarzem. Jedynymi słabościami filmu są przede wszystkim przedłużające, ciągnące się czasami nie potrzebnie momenty/sceny które tego nie wymagają i przede wszystkim.. zakończenie, brakuje tu czegoś co satysfakcjonuje, walka grupki szeryfa polującej na potworka zbyt krótka a szkoda, człowiek spodziewał się też że "mućka" poszatkuje naprawdę mocno bestyjkę, niestety i tu zawód, podsumowanie i mowa końcowa filmu.. też czegoś tu brakuje aczkolwiek motyw z busem bardzo fajny- oczko co do części drugiej. Film nie zasługuje na tak niską ocenę, aktorstwo nie jest złe, jest w miarę, tak na 6, tak samo reszta o której wspomniałem wcześniej, zawodem film może być dla tych którzy spodziewali się bezpośredniej kontynuacji części 2, mi to akurat nie przeszkadzało, w sumie oglądając drugą część zastanawiałem się co zrobił ze swoim Smak-mobilem :D. Jak dla mnie film zasługuje na -6, co najwyżej 6 z sentymentu. Nie ogląda się źle, w sam raz na wieczór co by się wyluzować i rozerwać i za bardzo nie wytężać mózgowia.

ocenił(a) film na 7
Pallantides

Znacznie szersza wypowiedź niż☺ moja, ale podpisuje się pod nią I pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones