Film

Sniper

1993 1 godz. 38 min.
7,0 10 138
ocen
7,0 10 1 10138
1 535
chce zobaczyć
{"id":"9627","linkUrl":"/film/Snajper-1993-9627","alt":"Snajper","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/96/27/9627/7012323.2.jpg"}
Zawodowy snajper oraz niedoświadczony rekrut dostają zadanie zabicia panamskiego bossa narkotykowego.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Narodowa Rada Bezpieczeństwa potajemnie wyznacza Beckettowi (Tom Berenger) zadanie zamordowania panamskiego buntownika i bossa kartelu narkotykowego NRB przydziela również Beckettowi pomocnika, rekruta Millera (Billy Zane) byłego mistrza olimpijskiego w strzelectwie, który jeszcze nigdy nikogo nie zabił. Obaj wyruszają do dżungli by tamNarodowa Rada Bezpieczeństwa potajemnie wyznacza Beckettowi (Tom Berenger) zadanie zamordowania panamskiego buntownika i bossa kartelu narkotykowego NRB przydziela również Beckettowi pomocnika, rekruta Millera (Billy Zane) byłego mistrza olimpijskiego w strzelectwie, który jeszcze nigdy nikogo nie zabił. Obaj wyruszają do dżungli by tam wytropić i zabić buntownika. Nie wiedzą, że ich śladem wyrusza inny strzelec wyborowy, który ma całkiem inne zadanie.

boxoffice
$18 994 653 w USA
studio
Baltimore Pictures / Iguana Producciones / Sniper Productions
inne tytuły
En el corazón de la jungla Hiszpania
Blanco Perfecto Argentyna
Więcej...
Przy obsadzaniu reżyserskiego fotela, to Barry Levinson brany był pod uwagę jako pierwszy.
Rolę Richarda Millera miał początkowo zagrać Richard Grieco.
Broń, której w filmie używa Richard Miller (Billy Zane), to nie "Heckler & Koch PSG1", drogi karabin, używany zwykle przez snajperów sił specjalnych. To tak naprawdę "Heckler & Koch SR9TC" (kaliber 7,62 mm) - podobna, lecz tańsza wersja PSG1, produkowana na potrzeby cywilne.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • NAJLEPSZY FILM SENSACYJNY WSZECHCZASÓW

  bezimienny90 ocenił(a) film na 9

  Zdecydowanie nr 1 jeśli chodzi o filmy akcji."Gorączka" jest bardziej dramatem niż stricte kinem akcji,więc palma pierwszeństwa przysługuje "Snajperowi".Genialn y klimat,wartka akcja,niecodzienne przedstawienie działań wojennych,gra Berengera,brak niepotrzebnych wątków,nieustanne  ... więcej

 • Świetny

  bobiszon666 ocenił(a) film na 9

  Świetny film sensacyjny.Jeden z najlepszych w gatunku jakie ogladalem.nic ambitnego i bez aspiracji do tego za co duzy plus.po prostu mocne meskie kino.plus rewelacyjny Berenger i bardzo dobry Zane.

  3
  • świetna dżungla...

   sawlol ocenił(a) film na 6

   i równie świetny Tom Berenger zasługuje na mocne 7/10.

  • Jaka płynie z tego filmu nauka?

   VenomDealer ocenił(a) film na 7

   Jeśli możesz przeszkodzić w interesach jakiemuś mocarstwu, to nie zdziw się jak prewencyjnie ktoś przyjdzie odstrzelić Ci łeb.

  • Klimat jest niesamowity.

   Goro_Gondo ocenił(a) film na 7

   Sceny w dżungli są bardzo klimatyczne i w napięciu się ogląda. Sceny akcji też mogą być nawet. Aktorstwo jest całkiem przyzwoite. Fajna scena była jak Beckett zastrzelił innego snajpera strzałem w oko, ale bo jak spali w wodzie zasyfionej - "tylko nie sikaj, bo robale zjedzą ci fiuta". ... więcej

   1
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.