PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649608}
6,2 84 910
ocen
6,2 10 1 84910
6,5 33
oceny krytyków
Snowpiercer: Arka przyszłości
powrót do forum filmu Snowpiercer: Arka przyszłości

Gdy zaczęła się rewolucja i buntownicy opanowywali to coraz więcej wagonów... Myślę sobie czy scenarzysta był tak głupi ? Przecież wystarczyło odczepić koniec składu i po problemie z plebsem. Głupio brak tej decyzji ratuje tylko to, że konstruktor pociągu chciał tego buntu, ale to jakiś nonsens który do mnie ani trochę nie przemawia. Jedynym powodem jeśli już by było to, że za rok lokomotywa uderzyła by w stojący na torowisku wagon. Druga kwestia czy ja dobrze zrozumiałem wszyscy prócz tej azjatki i dziecka zginęli? Jeśli tak to na cholerę komu był ten bunt. Skoro zginęło w nim dużo niewinnych ludzi choćby dzieci z tej szkoły. Opanowanie lokomotywy tylko po to by ją zniszczyć ? Co za bzdura, wystarczyło zatrzymać skład!!! I można było spokojnie wysiąść. Scenarzysta też poszedł z fantazją , akwaria rybne , oranżerie itd. Fajny pomysł był z kolei z tą szkołą i uczeniem się o konstruktorze będący propagandą komunistyczną heh , ale to był fajny sposób na przedstawienie sylwetki konstruktora świętego pociągu dużo lepszy niż opowiadanie głownego bohatera o sobie azjacie jak to on miał cieżko bo zjadał innych, myślałem, że już nie skonczy przynudzać.

ocenił(a) film na 8
Simon_scenarzysta

Widzisz... to wszystko jest metaforą i poprzez nią trzeba film analizować.

1. Plebs był problemem "pod kontrolą" i co więcej złem koniecznym. Zasobem jak bydło, bez którego klasy wyższe nie mogły funkcjonować i również uległyby zagładzie. To właśnie z tego "plebsu" rekrutowali się posługacze (klasa robotnicza), "części zamienne" bądź też nawóz dla roślin uprawianych w pociągu. Ich populacje redukowano aby ekosystem pociągu nie uległ zagładzie, a poprzez podstawionych rewolucjonistów kierowano jego poczynaniami.

2. Tak, dobrze zrozumiałeś. Celem było rozniesienie systemu (Azjaci) lub wprowadzenie jakichkolwiek zmian (kierownictwo). Cały system zmierzał do autodestrukcji. Te dzieci nieskalane poprzednim porządkiem mają symbolizować nowy początek dla ludzkości, mają ludziom wpajać iż jest jakaś dla niej nadzieja.

Simon_scenarzysta

Wilford chciał rewolucji, żeby się pozabijali, bo pociągowi groziło przeludnienie. Jak wy oglądacie te filmy, ludzie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones