PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807682}

Sny wędrownych ptaków

Pájaros de verano
7,3 5 628
ocen
7,3 10 1 5628
7,6 22
oceny krytyków
Sny wędrownych ptaków
powrót do forum filmu Sny wędrownych ptaków

Doskonałe kino

ocenił(a) film na 9

Piękny wizualnie film, niesamowity klimat, dobre aktorstwo i przekonująca historia będąca punktem wyjścia do rozważań na temat tego jak stopniowe łamanie zasad przyjętych przez daną społeczność stopniowo prowadzi do jej rozpadu.

ocenił(a) film na 4
MarMarTom

Wizualnie piękny, ale jakoś mnie nie wciągnął. Tak jak nie każdy azjatycki film jest strawny dla mnie, ten również mnie znudził. Sorki.

MarMarTom

Ogólnie ciekawy, inny od typowego nurtu narkotykowego pokroju "Breaking Bad". Niestety, nie jest to też kino dla wszystkich, bo niektórzy mogą wymięknąć przy tym nieśpiesznym tempie akcji. Bardziej niż o narkotykach, film bardziej skupia się na spirali zemsty, jak kiedyś "Blue Ruin" oraz porusza to, że każdy chce być ponad każdym, co pokazuje relacja Ursuli i Anibala, oraz jej postępowanie względem jego osoby. Wiedziała, że Leonidas postąpił źle, jednak nie zezwoliła na to,by stało się zadośćuczynienie (to tylko jeden z wielu przykładów pokazanych w filmie). Koniec końców, tradycje przegrywają z motorem tego świata, czyli z kasą. W kolumbijskich realiach tego obrazu, nie ma ludzi nieprzekupnych (dosłownie) co też pokazuje wspomniana scena, w której pijany Leonidas każe zjeść gówno jednemu z ochroniarzy. Nie będę się rozpływał jednak nad tym kinem - jest nieźle, ale aktorstwo jest z deczka tylko ok. Denerwowało mnie też poniekąd postępowanie Rapayeta - na samym początku jawił się jako ktoś, kto może trochę podbije tempo filmu, ale najwidoczniej scenarzyści nie mieli jakiegoś większego pomysłu na tego bohatera i w ostateczności ginie gdzieś w kadrach po to, by zakończyć żywot jako ktoś, kto nawet nie zawalczył o rodzinę.

Morał filmu jest jednak bardzo prosty: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta... W ostateczności zarówno klan Ursuli jak i rodzina Anibala są jednakowo przegrane, a na zgliszczach obu potentatów w handlu ziołem imperium buduje kolejny gracz. I tak koło toczy się dalej...

MarMarTom

"stopniowe łamanie zasad przyjętych przez daną społeczność stopniowo prowadzi do jej rozpadu" - To przesłanie powinien wytatuować sobie na czole każdy lewak.

ocenił(a) film na 8
miotacz plomieni

a co powinen wytauować sobie prawak? monarcha jest wynaturzeniem ?

tatraplan

A kto tak powiedział?

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

lico kata ma katolik ;) ? hahaha "zabić wszystkich buk swoich rozpozna" ;)

ocenił(a) film na 9
tatraplan

Brzoza też rozpozna ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones