PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=324729}
7,0 2
oceny
7,0 10 1 2

Sobrenatural
powrót do forum filmu Sobrenatural

Opis: Młoda dziewczyna, Dolores Berthier wracając do mieszkania słyszy krzyki i odgłosy bójki. W ataku paniki zamyka się w mieszkaniu i mimo próśb ofiary - która okazuje się być jej przyjaciółką - nie otwiera drzwi. Kobieta zostaje zastrzelona.
Kilka/kilkanaście lat później dziewczyna dorasta, mieszka z partnerem w tym samym mieszkaniu. Pewnego dnia w jednym z gniazd elektrycznych dochodzi do spięcia. Dolores chcąc sprawdzić co wywołuje spięcia znajduje wewnątrz gniazda el. tajemniczy pakunek zawinięty w szmatkę. Wkrótce po tym ona i jej partner zaczynają miewać niepokojące sny i zauważa, że jest śledzona przez dziwnych ludzi. Dolores dowiaduje się, że podobne rzeczy przydarzały się jej przyjaciółce na krótko przed jej śmiercią, a wszystkie te zdarzenia mogą mieć związek z czarną magią.

Film chwilami ma powalający klimat (głównie zasługa scenerii i muzyki). Wizyty u wiedźmy potrafią utknąć w pamięci. Fabuła mało oryginalna, ale jakoś tam trzyma w napięciu. Głownie to zasługa atmosfery, klimatowi który towarzyszy nam przez dużą część filmu, ale też kreacji aktorki odgrywającej główną rolę. Może i brakuje jej do kreacji Catherine Deneuve z filmu "Wstręt", ale jest naprawdę nieźle.
Sobrenatural (All of them witches) to kolejny dobry choć mało znany film, który udało mi się znaleźć w ostatnim czasie. Obecnie to jeden z moich ulubionych filmów o wiedźmach, czarnej magii.
Choć film ma pewne wady oceniam go wysoko. 7/10
Gorąco polecam!

TomHs

Gdzie oglądałeś?

ocenił(a) film na 7
Nadgnity

Nie zdradzę skąd go wtedy dorwałem, ale obecnie jest dostępny do obejrzenia na YT. Wpisz sobie np. "sobrenatural 1996" i będziesz miał chyba w pierwszym wyniku. Minus taki, że brak angielskiego dubbingu, czy napisów (ja chyba z napisami oglądałem).

TomHs

Dzięki za info. Jest ja jutubie lecz bez napisów to bez sensu. No trudno, dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones