PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32140}

Solaris

Solyaris
7,3 10 693
oceny
7,3 10 1 10693
7,3 20
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

to jest Solaris :)

ocenił(a) film na 10

Tarkowski potrafił nakręcić wspanialy film nie trzymajac sie kurczowo ksiazki... - czy Amerykanie nie mogli nakręcic czegoś równie dobrego?

użytkownik usunięty
Mroz

nie mogli
nie maja Tarkowskiego, a i film musi po pierwsze zarobic

ocenił(a) film na 10

zarobic...?
no ale "Solaris" oszałamiajacych zysków nie przyniósł - :)

Mroz

Według mnie to kwestia gustu, ja KOCHAM Solaris Soderbergha,kocham też Solaris Tarkowskiego:) nie wiem które lepsze... W sumie to nie ma co porównywać - niby podobne ale tak naprawde to dwa różne filmy. Soderberghowi nie chodziło o sukces kasowy (czy jego "Solaris" wogóle przypomina film na amerykański rynek??...) -gdyby tak było wolałby przeznaczyć pieniądze na kolejny 'hicior' w stylu ocean's eleven......

ocenił(a) film na 8
hypnotic_pl

Film Soderbergha był jedną z najwiekszych klap finansowych roku. A tak w ogóle to Solaris Soderbergah a jest okropne. Pozmieniali Lema w 80%. Zero sensu, nic z Lema nie zostało. Jest tylko historia miłosna i gołe posladki Cloonea. Straszne. Solaris Tarkowskiego natomaist było udanym filmem, chociaz z pewnoscią nie arcydziełem.

fidelio

A niby gdzie Soderbergh tak pozmieniał Lema??? On sobie wybrał fragmenty książki które mu były potrzebne i zrobił na tym swój film.

Lemowi Solaris Soderbergha się podobał a Solaris Tarkowskiego nie.

PS. A skąd Wy do ch....y macie Solaris 1972 ??? ja szukam, szukam i znaleźć nie mogę :(

ocenił(a) film na 9
gs01

Solaris Soderbergha podobał się Lemowi bo niestety musiał... :(

Tak miał zapisane w kontrakcie. Zwróćcie uwagę, jak wyważona były jego opinia.

A z Tarkowskim byli ulepieni z tej samej gliny - dwóch geniuszy - wizjonerów i dlatego nastąpiło zderzenie...

Pozdrawiam

mily

Kontakcie?? Jakim kontrakcie? Lem sie sprzedał?? - Nie wydaje mi się. Mało to pieniędzy ma? O ile mi wiadomo to po sprzedaży praw nie miał nic do powiedzenia.

ocenił(a) film na 9
gs01

"Sprzedał" to zbyt dosadne określenie.
Z tego co mi wiadomo, to Amerykanie kupili prawa z zastrzeżeniem, że nie będzie się wypowiadał źle o tym filmie...mnie również jest trudno w to uwierzyć ale to niestety fakt...
pozdrawiam

mily

Hmmm... a mi sie wydaje, ze w ksiazce "Tako rzecze Lem" nasz slynny pisarz wyraznie mowi, ze on "Solaris" Soderbergha nawet nie ogladal. Natomiat to, ze film Tarkowskiego mu sie nie podobal to jest fakt niezaprzeczalny.

Alex_de_Large

Ale na książce "Tako rzecze Lem" świat się nie skończył i jak ktoś sledził ten wątek w prasie to wie że Lemowi udało się w końcu film oglądnąć i nawet (umiarkowanie) go pochwalił (docenił m.in. "europejskość" filmu)

gs01

A o tym to nie wiedzialem. Nie czytalem niczego Lema, co wyszlo po "Tako rzecze Lem". A wracajac do twojego wczesniejszego pytania ("A skąd Wy do ch....y macie Solaris 1972?" ;) to nie wiem czy ten film wyszedl kiedykolwiek na DVD, ale wiem, ze jeszce niedawno mozna go bylo znalezc w sieci. Bylo to trudne, ale wykonalne ;)

Alex_de_Large

Ano wyszedł, było nawet kilka wydań (większość niestety w USA). Można co prawda kupić sobie płytkę na amazon.com ... ale trochę jednak wymaga to zachodu... W sieci niestety nie znalazłem.
No cóż może TV kiedyś puści albo jakiś festiwal filmowy ...
pozdr.

gs01

a ja znalazłam w sieci, dokładniej rzecz ujmując w osiołku, co więcej było ponad 60 źródeł, czyli całkiem sporo jak na film, który ma już swoje lata i nie koniecznie jest mega-przebojem. zabieram się za oglądanie. pozdrawiam.

mily

co za pierdoły wypisujesz...i jeszcze pewnie kontrakt Lema widziałeś.
Osobiście w tv widziałem wywiad z ś.p.Lemem i jednoznacznie można było wywnioskować że film mu się nie podobał.

ocenił(a) film na 9
gs01

Lemowi sie nie podobal zaden Solaris :] Myslal, ze zrobia czysta adaptacje, a tymczasem zarowno Tarkowski jak i Soderbergh troche odcieli sie od ksiazki i zrobili swoje wlasne autorskie Solaris. Oba b.dobre z lekkim plusem dla Rosjanina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones