PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34041}
7,3 1 149
ocen
7,3 10 1 1149
Something's Got to Give
powrót do forum filmu Something's Got to Give

Obejrzałam te 37 min i jestem zachwycona a z drugiej strony smutno mi,że film nie został skończony i że nie zobaczę go w całości.
Marylin wyglądała przepięknie,bardzo delikatnie,szkoda tylko,że szczupła sylwetka była efektem depresji i barbiturantów.Pozostaje żal że symbol piękna i seksapilu w prawdziwym życiu była tak mocno nieszczęśliwa.

ocenił(a) film na 8
Holly__Golightly

Zgadzam się.... film rewelacyjny, choć czuć niedosyt że to jedynie 37 min, film zapowiadał się bardzo dobrze, Marylin choć nie była w dobrej formie podczas kręcenia filmu to na ekranie nie było tego widać, była pogodna i szczęśliwą, zwłaszcza podczas zabawy z dziećmi. Piękna kobieta;...

Holly__Golightly

Wiem, ze to troszeczke nie na temat, ale nie wiecie przypadkiem gdzie moge obejrzec ten film, bo na yt jest tylko po angielsku? Z gory dziekuje. :)

ocenił(a) film na 9
PossePiano

Niestety dostępny jest jedynie w tej wersji z youtube.

Holly__Golightly

No cóż, trudno, jak się chce to się potrafi :D Mam motywacje do nauki angielskiego ^^

ocenił(a) film na 9
PossePiano

Szkoda, że nie mamy możliwości obejrzeć dalszej części filmu. Marilyn wyglądała przepięknie!

PossePiano

Jest na cho.miku z polskimi napisami :).

ocenił(a) film na 8
madz20

Jest tam też z lektorem. ;)

bozo777

A prawda, prawda :)

Holly__Golightly

Mam podobne odczucia - film jest czarujący i magiczny.
Między Monroe i Martinem czuć wspaniale wibrację, jakąś niesamowitą nić porozumienia i chemię.
Patrząc na te niespełna 40 minut ciężko uwierzyć, że w czasie jego kręcenia Marilyn przechodziła takie katusze.

Holly__Golightly

Wielka szkoda że film nie powstał ;/ Byłby to niewątpliwie kamień milowy wśród filmów, żadna aktora nigdy wcześniej nie pokazała się nago w filmie, Marilyn była pierwsza.

ocenił(a) film na 6
ElTabasco

No bez jaj. Hedy Lamarr pokazała się nago na ekranie już w latach 30. - i to tak naprawdę nago, a nie od tyłu.

rpm100

Natomiast pierwszą produkcją amerykańską z pełną nago aktorką był film Obietnice! Obietnice! (1963) z Jayne Mansfield. Skądinąd uważano ją za konkurentkę dla Marilyn Monroe.

ocenił(a) film na 8
Holly__Golightly

Właśnie odświeżyłam sobie Something's Got to Give (a przynajmniej to, co zdołano zmontować), dwa lata po pierwszym seansie. Nie jestem pewna czy zgodziłabym się z twierdzeniem, że byłby to najlepszy film Marilyn, ale z pewnością jeden z tych naj. Obsada jest rewelacyjna, scenerie, scenariusz, muzyka, zdjęcia - wszystko "zagrało" doskonale. Gdyby film został dokończony być może byłaby to jedna z najlepszych komedii romantycznych starego Hollywood (przynajmniej w moim osobistym rankingu). Zresztą, mnie już nawet te 30-kilka minut wystarcza, żeby stawić tę pozycję w topie komedii tamtego okresu, a może i komedii w ogóle. Wracając do kwestii aktorstwa Marilyn - już po jej występie w Skłóconych z życiem widać, że jej kariera zaczynała iść w interesującym kierunku. Można tylko gdybać, co by było dalej i ubolewać, że nigdy nie obejrzymy finalnej odsłony. Jeżeli kogoś interesuje ciąg dalszy samej fabuły, pewnie warto sięgnąć po Przesuń się, kochanie ("nową" wersję z Doris Day) lub Moją najmilszą żonę (oryginał). Sama mam taki zamiar, niebawem. Podejrzewam jednak, że sentyment zrobi swoje i żadna wersja nie będzie podobała mi się tak bardzo, jak ta tutaj.

Sytuacja w jakimś stopniu podobna do tej z L'enfer Clouzota. Choć tutaj nowatorstwo czy oryginalność wychodziła znacznie poza nagość głównej aktorki na ekranie, pojawiała się bowiem znakomita zabawa obrazem, światłem, coś czego chyba nie widziałam dotąd w żadnym innym filmie, nawet współczesnym, gdy możliwości zdają się nieograniczone. Tymczasem choroba (a w końcu po wielu latach, ostatecznie, śmierć) odsuwają reżysera od dalszej realizacji i ukończenia filmu. Po latach odnalezione zostają dziesiątki godzin z nagraniami, które później, wyselekcjonowane i odpowiednio zmontowane ukazują się w dokumencie o niedokończonym arcydziele. Brzmi znajomo? ;-) Kto wie, być może Piekło byłoby najlepszym filmem w karierze Clouzota (i dość młodo i niespodziewanie zmarłej Romy Schneider).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones