PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=265416}
6,3 5 781
ocen
6,3 10 1 5781
Something New
powrót do forum filmu Something New

W tej produkcji prawdziwy jest tylko kompleks czarnych względem białych i fakt ,że czarni są potwornymi rasistami.
Zrównanie czarnej rzeczywistości z rzeczywistością białych , styl życia , takie same ciuchy , domy , akcent etc , to farsa . Ściema ,że istnieje czarna tzw „klasa średnia” , taka sama , dokładnie taka sama jak biała i niczym się od białej nie różniąca , to totalne SF z kompletnym ignorowaniem wszelkich statystyk. Film skrajnie nierealny i zakłamany ,aż się nie dobrze robi . Rzeczywistość odwrócona do góry nogami . I to nie jest ani urocze ani zabawne , tylko wkurzajace . Czarne „wyższe sfery”. Ciekawe kiedy ta „arystokracja” miała się narodzić skoro do lat 60tych w USA panowała segregacja... Bal debiutantek – ha ! Dobre sobie – acz rzeczywiście niesamowite skąd oni wzięli tyle szczupłych murzynek do nakręcenia sceny „balu” ??? Przy okazji : to biali są odźwiernymi i parkingowymi (w tym filmie), a czarni to ludzie sukcesu ... brrr.... Rodzice głównej bohaterki – zwłaszcza mamusia … szkoda komentować, gorliwie stara się być bardziej „biała” od białych. Brat głównej bohaterki … Obleśny rasista . Czarny może być rasistą – ba ,w tym filmie ma do tego pełne prawo BO JEST CZARNY , a jak wiadomo czarnym wolno więcej , bo niewolnictwo…
I koleś … normalny , biały facet – bez kompleksów , bo jest biały , więc nie ma się czego wstydzić – w filmie pokazany jest jak towar drugiej kategorii .Architekt krajobrazu , w filmie przez czarnych traktowany , jak ogrodnik . Facio od fizycznej , nie umysłowej pracy , taki co „zrobi swoje i może odejść” . Niżej w hierarchii społecznej od naszej „super-typowej” czarnej bohaterki. Murzynka musi się zastanowić „czy może wiązać się z białym , bo to takie...” - no właśnie jakie ? No... moim zdaniem nobilitujące ,że biały wyświadcza jej grzeczność i planuje uszlachetnić jej potomstwo swoimi genami. Sorry ale to czarni maja kompleksy w stosunku do białych . Z tego powodu czarni raperzy kręcą wideo z białymi laskami (Samuel L. Jackson w „Jackie Brown” dokładnie wytłumaczył De Niro o co kaman ) Trafia się ślepej/czarnej) kurze ziarno ,a ona „się zastanawia” . Wszystkie czarnoskóre panie na filmie mają normalny akcent , nie typowy/prawdziwy murzyński , tylko normalny – i wszystkie są przedstawiane jako typowe murzynki , mieszkanki USA . A wystarczy pojechać do Stanów ,żeby zobaczyć , jak wygląda , prezentuje siei zachowuje typowa czarna babka. Ale panie w tym filmie , mówią tak ,że można zrozumieć co mówią . I wszystkie ubrane są jak bohaterki „Sex and The City” - a to nie jest styl czarnych . Murzynki nie wyglądają jak białe(Naomi jest jedna). Niestety nie zajmują też standardowo tak wysokich stanowisk , jak panie z filmu . No chyba ,że w politycznie poprawnych filmach . I nie mogą przebierać w normalnych , czarnych facetach . Bo czarni w Stanach , nie są tacy sami , jak biali .Statystyki są bezlitosne . Czarni w Stanach , dobrze sytuowani czarni , to bardzo , bardzo mała mniejszość , a ten film lansuje jakiegoś matrixa .
Mam nadzieje ,że przynajmniej niektórzy wyczują sarkazm w moim poście . A i od razu , tak na wszelki wypadek : tak , mimo ,że tekst jest sarkastyczny , jest tez rasistowski . Skoro czarni mogą , to ja też

użytkownik usunięty
motyla_giczola


wielka racja... amen

motyla_giczola

Ale zauważ, że ten film nie mówi, że wszyscy czarni mieszkańcy Ameryki tak mieszkają. Tylko część. To jest elita tej społeczności, więc nie ma nic dziwnego.
A co do tego, że ona miała wątpliwości aby wiązać się z białym mężczyzną - cóż Afroamerykanie w Stanach wciąż maja pewne kompleksy i zahamowania. Najlepiej czując się w swoim towarzystwie. Główna bohaterka bała się reakcji swojego towarzystwa. Bo wbrew pozorom tu nie chodzi o rasizm czarnych wobec białych, ale o zadawnione urazy ,o dziesięciolecia a nawet wieki prześladowań. A tu przychodzi biały, który chce "podebrać" jedną z najlepszych partii tej społeczności:) Wydaje mi się, że pozycja ukochanego nie ma tu nic wspólnego.

Zresztą to dziwne, jak dużo osób zarzuca temu filmowi rasizm, tylko, ze czarnych wobec białych. Ja w czasie oglądania nic takiego nie zarejestrowałam. Więc albo muszę uważniej obejrzeć jeszcze raz, albo to nasze kompleksy:D

ocenił(a) film na 8
AnixKajol

Polacy nie maja na ten temat bladego pojecia, poniewaz w Polsce nie ma takiego problemu.
Mowi sie o Polsce jak o rasistowskim kraju, a prawde powiedziawszy w porownaniu ze Stanami nasza polska ziemia to istny raj dla "kolorowych".
Nie wyobrazam sobie miec takich problemow jak bohaterowie tego filmu. Jestem Mulatka i niedy, ale to przenigdy nie doswiadczylam podobnego rodzaju nietolerancji, zarowno ze strony swoich "czarnych braci" jak i "bialych". Zdarzają sie jakies marginesy spoleczne, ktore w przyplywie falszywego heroizmu walcza o tozsamosc Polakow, okrzykujac mnie "Murzynem"... ale mozna ich jedynie pozalowac.

Czarni sa rasistami i to strasznymi, ale biali im dorownuja... kazda rasa jest taka sama pod tym wzgledem... niestety. Ponad to czarnym faktycznie ciazy na sercu zal do bialych o krzywdy wyrzadzone ich przodkom, ale to juz czysta glupota i ciagle poszukiwanie winnych. Ten film pokazuje, jakie czarni maja kompleksy na punkcie koloru swojej skory! Nie twierdze, ze rasizmu nie ma... jest, ale ludzie litosci! Modle sie, zebym nie zachowala sie tak jak Kenja (czy jak jej tam), kiedy spotkam swoja "biala milosc"...

ocenił(a) film na 8
motyla_giczola

Wiesz... nie do konca rozumiem Twoj bulwers... tak strrasznie Ci przeszkadza, ze czarny rowniez moze cos osiagnac...? Tak sie sklada, ze mam inf. z pierwszej reki i wierz lub nie... czarni daja rade nawet w Stanach i nie jest to rasa gorsza, wbrew temu co insynuujesz w swojej wypowiedzi. Nietolerancja jest wszedzie, bialym nie wolno ponizac czarnych, tak samo jak czarnym nie wolno ponizac bialych! Stosujesz wymowki do swoich rasistowskich pogladow, "skoro czarni moga to ja tez"! Ha! Jestes dziecinny pod tym swoim "dojrzalym" komentarzem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones