Sophie - Sissis kleine Schwester

3 godz. 6 min.
7,0 305
ocen
7,0 10 305
231
chce zobaczyć
{"type":"film","id":204077,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Sophie+-+Sissis+kleine+Schwester-2001-204077/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Sophie - młodsza siostra Sissi
 • sądzę, że należałoby uprzedzić, że nijak się nie ma do faktów. Podobnie w Sissi, pewien kawałek życia, bardzo ubarwiony i melodramatyczny, bez związku z prawdą.

  Nie rozumiem, dlaczego 99% ludzi, którzy to widzieli mają myśleć, że tak było? Komu na tym zależy i po co?

 • KROPKA Zgadzam się. Wg mnie zbyt pokolorowali tę historię, nic nie wspominając np. o romansie Sophie z żonatym lekarzem-ginekologiem, za co potępiła ją rodzina, łącznie z Sisi; właśnie za to została zmuszona do pobytu w szpitalu psychiatrycznym.
  Ponadto, jakoś nie porywała mnie gra aktorów (akurat Sophie została dobrze dobrana), ale reszta nie przypadła mi do gustu, zwłaszcza Edgar i Max Bawarski.
  Być może będę osamotniona w moim osądzie, ale wg mnie przesadzili też z seksem i przemocą, są sprawy, które można po prostu pokazać inaczej, a nie ocierać się o wulgarność i pierwotne instynkty, a przynajmniej nie w takim stopniu. Niestety, trochę trąci tanią telenowelą.
  Dla fanów Sisi i jej rodziny film jest nawet interesujący, czy zaś dla "postronnych" widzów... trudno powiedzieć.
  Warty uwagi, ale nie porwał mnie swoją akcją. Czekam na naprawdę DOBRY film o Sisi, czy jej rodzinie, który byłby wierny prawdzie historycznej. Bo choć "Sissi" ze Schneider jest słodką bajką, to żadnen inny film o tej tematyce nie jest wykonany tak perfekcyjnie, jak trylogia Marischki. Gdyby nakręcono tak perfekcyjnie wierny historii film, byłby to z pewnością dobry, bardzo dobry film.

 • użytkownik usunięty

  Ribanna Jeśli chodzi o naprawdę dobre filmy - zdecydowanie "Ludwig" Viscontiego, w którym również występuje Romy w roli Sissi. Film zadziwiająco bliski historii i naprawdę świetny. Helmut Berger jako Ludwik był fenomenalny... a Romy jako Sissi nie była już słodką i szczęśliwą dziewczyną jak w trylogii, ale poważną i zmęczoną dworskim życiem kobietą. Genialny film naprawdę.

  A co do filmu o Zofii - waham się czy obejrzeć. Chciałabym spytać jak przedstawiono tu Ludwika II... Uwielbiam tę postać i nie chciałabym oglądać filmów gdzie przedstawiają go jako wariata, a słyszałam iż w tym filmie właśnie tak jest. Czy to prawda?

 • mustafajol ocenił(a) ten film na: 4

  KROPKA daj spokój to jest film na podstawie czyjegos zycia a nie biografia