PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763276}
7,8 40 599
ocen
7,8 10 1 40599
7,9 50
ocen krytyków
Sound of Metal
powrót do forum filmu Sound of Metal

Świetny, prawdziwy...

ocenił(a) film na 8

Miałem i mam styczność ze światem głuchych czy jak kto woli niesłyszących i tak prawdziwie pokazanej ich rzeczywistości w filmie fabularnym nie widziałem. Warto spojrzeć na fragment życia z zupełnie innej perspektywy. Nie dla wszystkich ten film...Ja włączając myślałem, że to jakiś rockowy romans... a tu cichy dramat.

robbob

Wiesz może gdzie można obejrzeć ?

lukasq_2

W wielu kinach studyjnych jest obecnie na ekranie. Byłem dzisiaj w Katowicach na nim. Polecam

ocenił(a) film na 6
lukasq_2

Pewnie już obejrzałeś/aś, ale jakby co jest w Google Filmy.

lukasq_2

Jest na Amazon Prime

ocenił(a) film na 8
lukasq_2

Wszedł na Netflixie kilka dni temu.

ocenił(a) film na 9
robbob

Jeden z tych filmów, które warto obejrzeć przy tym co teraz mamy. Sama mam w rodzinie osoby głuche i wiem jak to wygląda. Znam trochę migowy, ale nie za dobre ale zawsze się dogaduję, ponieważ część osób umie czytać z warg a dla reszty najwyżej piszę.

ocenił(a) film na 6
robbob

Serio??? To ma być prawdziwie pokazana rzeczywistość głuchych? A co powiesz o tym: https://www.filmweb.pl/film/Plemię-2014-709335

ocenił(a) film na 6
robbob

Jedna rzecz mi w tym filmie niezbyt pasowała. Nie spotkałem jeszcze osoby niesłyszącej lub niedosłyszącej, która mówiła by tak naturalnie i na odpowiednim poziomie głośności jak osoba słysząca. Zawsze był ten "akcent". Jasne, nie poznałem wszystkich osób z tym problemem. Plus dla aktorów za miganie.

ocenił(a) film na 9
Juna_3

Ja 14 lat byłam bardziej głucha od pnia i ponoć (i lekarze i znajomi potwierdzali) bardzo dobrze i wyraźnie mówiłam tylko czasami , ale też przeważnie oki, za głośno bądź za cicho.

ocenił(a) film na 9
robbob

Dwie rzeczy mnie w tym filmie zastanowiły (14 lat byłam bardziej głucha od pnia i od ponad roku jestem zaimplantowana) to, że od razu obustronna implntacja, może w USA tak robią u nas nie i że od razu rozumiał mowę? Ja nadal mam kłopoty, a już w sklepach, na ulicy gdzie masa dźwięków to często nie rozumiem nic. Ale film genialny co się spłakałam to moje ;) Wiem jak to jest. Ja akurat poszłam spać słysząca a obudziłam się głucha.

ocenił(a) film na 6
DZASTII

Czy możesz napisać coś więcej o tym "od razu rozumiał mowę"? I z czystej ciekawości, czy głuchota/niedosłyszenie u ciebie były wynikiem czegoś konkretnego?

ocenił(a) film na 9
Juna_3

Człowiek zaimplantowany po miesiącu jak wszystko się wygoi jest podłączany do procesora mowy i są robione pierwsze ustawienia (które na początku są codziennie przez 3 dni potem co 3 miesiące przez około rok, bo mózg się uczy słyszeć i trzeba to zmieniać) Na początku wszystkie dźwięki brzmią tak samo, większość słyszy jakby komputerowo mi wszystko gulgotało ;) śmiałam się, że ktoś mi indyka w czasie operacji zamontował w głowie ;) wielu dźwięków w ogóle się nie słyszy, ja np. deszcz uderzający o rynnę usłyszałam dopiero po pół roku. Zupełnie ludzi nie rozumiałam to był jeden wielki bełkot. Wiele z muzyki nadal nie rozumiem, bo nadal to jeden wielki bełkot, chociaż jest coraz lepiej, coraz więcej dźwięków rozróżniam. Ludzie często myśl, że implant to jak aparat słuchowy, a to zupełnie coś innego, aparat wzmacnia dźwięk a implant to wszczepiony do łba (jestem cyborgiem ;) ) przewód na czaszce pod skórą jest magnes do którego jest zewnętrzna część przymocowywana. Bez problemu można to ściągać i z reszt trzeba na noc do osuszacza dawać i nie wolno nosić gdy pada deszcz.
Ja 16 lat temu poszłam spać słysząca obudziłam się bardziej głucha od pnia ;) okazało się, że mam raka dokładnie ziarnica złośliwa i to mi na mózg padło ;) ale jak widać i z tym wygrałam i wróciłam do świata dźwięków. Mimo, że nadal słyszę jak ja to mówię byle jak ;) ale słyszę i sobie już życia bez tego nie wyobrażam. A i u nas wsio jest refundowane i tam jeszcze (może tak w USA jest) badania przed trwały "chwilę" tutaj się siedzi tydzień w szpitalu i badają wszystko, łącznie z badaniami psychiatrycznymi.
No to się rozpisałam ;)

ocenił(a) film na 6
DZASTII

Niesamowite. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. Tzn niby jestem, ale to tylko wyobrażenie (na podstawie obserwacji ludzi, którzy niedosłyszą lub nie słyszą w ogóle). Trochę masłem maślanym pojechałem, ale chyba domyślasz się o co mi chodzi. Właśnie wypoczywam nad morzem i chyba dziwne by było to uczucie, nie słysząc morza, ptaków etc. I ze spraw codziennych muzyki czy dźwięku filmu. Tym bardziej współczuję tobie czy osobom, które kiedyś słyszały i już nigdy nie usłyszą takich dźwięków jakie zdążyły poznać.

ocenił(a) film na 9
Juna_3

Ja też bardzo osobiście się odnoszę do filmu, bo też z muzyką związana jestem i muzyka to całe moje życie. Teraz mimo, że nadal dużo nie rozumiem to z uporem maniaka od rana do nocy słucham. Człowiek słyszący nie zdaje sobie z tego sprawy, ale dźwięk z radia, tv, na żywo czy kompa to zupełnie co innego. To co rozumiem z kompa nie muszę z wieży.
A ptaki w te wakacje zaczęłam słyszeć :D Tylko jeszcze nie za bardzo rozróżniam.
A w pażdzirniku jadę na pierwszy koncert od 16 lat!!!!! Śmieję się, że ja już płakać będę zanim wsiądę do auta ;) Zdaje sobie sprawę, że mogę tam nic nie zrozumieć, ale musze spróbować! Kobita co mi miesiąc temu ustawienia robiła dała mi instrukcje ;) gdzie stać itd.
A właśnie przed chwilą prawie zawału dostałam jak ktoś zadzwonił do drzwi ;) Dalej nie potrafię do tego przywyknąć, kiedyś piłam akurat herbatę jak ktoś zadzwonił to tak skoczyłam, że całą wylałam ;) Albo słyszę jakiś dźwięk co jeszcze nie rozróżniam i ganiam po domu szukając co to ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones