PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763276}
7,8 40 310
ocen
7,8 10 1 40310
7,9 48
ocen krytyków
Sound of Metal
powrót do forum filmu Sound of Metal

Moment, w którym bohater zdaje sobie sprawę z tego, co go spotkało, a następnie jego bezradność wobec sytuacji są nakręcono niesamowicie wiarygodnie.
To pierwsze pół godziny jest bardzo intensywne, następnie film zaczyna się uspokajać i w pewnym momencie mamy niemal wrażenie, że oglądamy Malicka.
Świetnie zagrany, spójny i konsekwentny scenariusz.
Genialne rozwiązanie wątku miłosnego.
Bardzo przyjemna klamra na koniec i nawiązanie do jednego z pytań zadanego głównemu bohaterowi mniej więcej w połowie filmu.

ocenił(a) film na 8
schmetterling_v1

A idź pan z tym nudziarzem Malickiem :-)

ocenił(a) film na 8
schmetterling_v1

Tak, to przerażenie w oczach Rubena, gdy brał prysznic i go nie słyszał, świetne aktorstwo.

schmetterling_v1

Moim zdaniem trochę zbyt bardzo podkreślony był ten wątek francuski. I nie wiem, po co wzięli tak znanego francuskiego aktora, który trochę zbyt bardzo skupił na sobie uwagę widza.

ocenił(a) film na 5
schmetterling_v1

Według mnie w ogóle nie był naturalny był to dorosły człowiek a jego reakcja na problem była dziecinna "to mnie wspieraj!" co oznaczało przyklaskuj moim wyborom na ekranie zachowywał się histerycznie jak jakaś madka gdy bombelkowi coś wpadnie do oka...

ocenił(a) film na 8
pidzieciol

Właśnie tak zachowuje się człowiek w obliczu bezradności, jak dziecko które chce do mamy.

theart

Wiekszość ...nie każdy;)

ocenił(a) film na 5
pidzieciol

Zgadzam się. Mnie główny bohater niemal bez przerwy irytował histerycznym zachowaniem. Nie polubiłem go. Taki egoistyczny dzieciak. Ogłuchłem!!! Tragedia!!! to teraz musicie przy mnie skakać. Nawet gdy się trochę zżył ze społecznością głuchoniemych i tak koniec końców chce od nich uciec. Jakoś mu nie współczułem. Aczkolwiek aktorsko film stoi na porządnym poziomie.

ocenił(a) film na 6
crimson80

Miałem dokładnie taki sam przypadek jak głowny bohater, jednakże po miesiącu i sterydach słuch odzyskałem (niestety, dośc okrojony). Jeżdzę na koncerty, ale sam też zajmuję się produkcją muzyki. Straciłem słuch na jednym z metalowych koncertów i naprawdę - ten film mnie poruszył. Głowny bohater zachowuje się dokładnie tak. jak ja się zachowywałem. To jest panika, to jest szok, to jest rzut obecnej sytuacji na resztę życia - serio. Ja dosłownie płakałem nad swoim stanem, nie rozumiałem osób, które do mnie mówiły, w pracy miałem tragedię, każde otwarcie kranu było jak "przelewanie" wiadra z gwoźdżmi do drugiego wiadra. Aktor odgrywający głowną rolę naprawde dał radę, tymbardziej, że w jego wypadku on żył z muzyki, jednocześnie mając za dom - ten "kamper", a więc można rzec, że stracił wszystko - każdy lubi oceniać z boku, a jak wiemy - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

ocenił(a) film na 8
emqbro

To może zrozumieć tylko człowiek którego w życiu spotkało coś co zmienia jego życie,ten strach i panika oraz bezradność którą trzeba przekuć w nowe życie.

emqbro

Najpierw ogłuchnij żeby zrozumieć.

ocenił(a) film na 6
kucharczykowaelo

Czy to do mnie odpowiedź?

ocenił(a) film na 8
kucharczykowaelo

Głuchota tutaj nie ma nic do sytuacji,widać że nie masz zielonego pojęcia o czym dokładnie jest sytuacja

ocenił(a) film na 7
emqbro

dokładnie tak

ocenił(a) film na 7
crimson80

jak moja babcia oślepła na jedno oko w jednej chwili to też dostała histerii... nie wyobrażam sobie w ogóle jak w takiej sytuacji nie histeryzować, skoro cały świat głównego bohatera się skończył w jednej chwili...

nie dziwi mnie też, że chciał z tej społeczności głuchych uciec, w tym sensie, że jeśli jest jakiś zabieg, że można słuch odzyskać, to każdy raczej robi wszystko, żeby słyszeć... naiwnością była oczywiście wiara Rubena, że wróci do dziewczyny i będzie jak dawniej, ale to chyba tylko trzymało go przy życiu...

pidzieciol

Jestem ciekawa jak Ty byś się zachował w takiej sytuacji

ocenił(a) film na 7
pidzieciol

Współczuje tobie i twoim bliskim twojej osoby i braku jakiejkolwiek empatii.

ocenił(a) film na 5
19mta93

Twoja "Empatia" widać jest upośledzona skoro wysuwasz twierdzenia o braku jakiejkolwiek empatii.
Empatia nie polega na wspieraniu w głupich wyborach, zachowaniach, przymykaniu na nie oka itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones