PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605}

Spawn

5,6 11 332
oceny
5,6 10 1 11332
Spawn
powrót do forum filmu Spawn

Całkiem niezły!

ocenił(a) film na 7

Jako ekranizacja komiksu spisuje się bardzo przyzwoicie. Czuć ten komiksowy klimat. Zresztą klimat to bodajże najmocniejsza strona filmu, bo oprócz świetnych efektów graficznych nie ujrzymy tu nic specjalnego, oprócz średnio ciekawej historyjki. Jednak film ogląda się całkiem przyjemnie, zwłaszcza ostatnie 30 minut, więc warto przebrnąć przez pierwszą godzinę (która w gruncie rzeczy też nie nudzi).

Moja ocena: 7/10

ocenił(a) film na 1
Kuros

By the way, czy tylko ja uważam "Spawna" za najbardziej beznadziejną ekranizację komiksu w historii??
Ten film jest dla mnie kosmiczną porażką.
Moja ocena - 1/10 (z racji, że nie przewidziano skali ujemnej)

PS. Komiksowego klimatu jest tu tyle co kot nasmarkał...

ocenił(a) film na 7
Grifter

Hehe, w sumie fakt, moja ocena trochę zawyżona, ale 1/10 to to nie jest.

ocenił(a) film na 4
Kuros

Komiks ma głębię z której obrabowano Spawna w filmie. Gość trafia na ziemię 5 lat po swojej śmierci i ma totalną amnezję. Z czasem zaczyna sobie coraz więcej przypominać i układać całą misterną układankę. Pomaga mu w tym plejada świetnych postaci drugoplanowych ( szalony Violator, wszystkowiedzący Cogliostro, okrutna Angela i jego przyjaciele i zarazem podopieczni z zaułka). W komiksie ładnie ukazano przemiany zachodzące w głównym bohaterze, od aktów szlachetności aż po zimne i wyrachowane okrucieństwo a nawet sadyzm....determinację w dążeniu do oszukania przeznaczenia i zaciętość towarzyszącą chronieniu tego jedynego skrawka człowieczeństwa jaki się w nim ostał. Komiks nie ma dobrego zakończenia. Wszystkie drogi prowadzą w nim do wypełnienia paktu.

Film przedstawiono jako typową odmóżdżoną sieczkę bez głębi. Jedynie Violator jest pokazany tak jak w komiksie (czytaj demoniczny psychopata z manią wyższości) ale niestety tylko do pewnego momentu ( w komiksie przeważały jego słowne utarczki ze Spawnem a starcie było kulminacją mającą na celu nauczenie Spawna posłuszeństwa). Film jest obrazą dla komiksu.

użytkownik usunięty
szpaQ83_2

Zgadzam się z szpaQ83 film ten jest totalnym bezczeszczeniem dzieła Todda McFarlane, jest nie tylko obrazą dla komiksu ale i dla fanów, a co do klimatu w tym filmie to taki w nim poprostu nie istnieje, liczę tylko że Todd jeszcze raz spróbuje przenieść na ekrany kin jednego z najmroczniejszych bohaterów komiksowych.
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
Kuros

Niestety muszę się zgodzić z resztą, że jest co najmniej średni jeżeli chodzi o ekranizację. Jak zwykle jest ale.... MUZYKA! Przyznam się szczerze, że składanka jest niesamowita i to czyni ten film chociaż trochę wart obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones