PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1012}
6,8 134 924
oceny
6,8 10 1 134924
7,0 23
oceny krytyków
Speed: Niebezpieczna prędkość
powrót do forum filmu Speed: Niebezpieczna prędkość

Mimo że film jest już taki stary to jest kultowy i ciągle ogląda się go rewelacyjnie tak jak za pierwszym razem bardzo mi brakuje takiego kina akcji typu Szklana pułapka Terminator czy właśnie Speed w tych czasach kino akcji to przeważnie kompletny szajs bez klimatu nastawione głównie na efekty specjalne nie to co kiedyś wracając jednak do tego filmu posiada on same plusy obsada,fabuła i co ważniejsze akcja która wciąga widza od pierwszych minut film który chyba każdy już zna ja na pewno jeszcze nie raz do niego wrócę.

ocenił(a) film na 7
numer6

Dobre kino sensacyjne, od początku do końca. Ale niestety jest jeden babol, to skok autobusu :/ Film jest wystarczająco sensacyjny, i nie trzeba było go wzbogacać tak idiotyczną sceną. Reszta jest OK dobry Reeves i lepszy Hooper.

ocenił(a) film na 7
76rookie

Dokładnie to samo chciałem napisać. Skok autobusu, kiedy wcześniej widać jak na dłoni tę "różnicę poziomów" = 0 - to już bzdura do potęgi n-tej. Chyba że się wybił jak skoczek narciarski... :D

ocenił(a) film na 7
zibi_72

Jeszcze jedna scena w metrze jak Reeves dodaje gazu pociągowi, bo hamulce wysiadły ? Tylko po co ? Wajcha do tyłu i pociąg staje.
I niech nikt nie pisze, że wtedy nie było by filmu :/

ocenił(a) film na 5
76rookie

No i te iskrzenie na kokpicie - że niby od czego zapytam? Po za tym pociąg dziwnie jakoś "jechał" jeszcze długi czas po wykolejeniu. Wskaźnik paliwa w autobusie spadał szybko do E a mimo to stwierdzono że paliwa starczy na 10 minut ciekawe jakim cudem, w takim tempie malenia wskaźnika paliwo skończyłoby się chyba za kilka minut co najwyżej.

ocenił(a) film na 7
emplim

Potwierdzam na nie da się ukryć, że film ma kilka baboli.

ocenił(a) film na 5
76rookie

W wielu filmach, również nowych też tak jest. Nie wiem dlaczego? Czy reżyserowie dysponują aż tak małą wiedzą techniczną? A może jednak specjalnie robią te babole dla podniesienia napięcia w filmie licząc na to że przeciętny szary zjadacz chleba się na tym i tak nie zna?

ocenił(a) film na 7
emplim

Widocznie producenci tych filmów może i dysponują sporym, a czasami gigantycznym budżetem, jednak reżyserzy tych filmów pozbawieni są zdrowego rozsądku :/ A na tym cierpimy My widzowie, dlaczego ? Bo robi się z nas idiotów.

76rookie

no i jeszcze dodatkowo, jak stoją w tym metrze i walczą z kajdankami, z tyłu jak na dłoni widać hamulec bezpieczeństwa, i ten wieeelki napis DANGER :) no ale musiało być dramatycznie do końca :)

ocenił(a) film na 7
aknifla

Tyż prowda :)

76rookie

Nie prawda :)

ocenił(a) film na 8
76rookie

Jak powiedział Hitchcock "Film powinien się zacząć od trzęsienia ziemi a potem napięcie powinno tylko rosnąć" i ta reguła pasuje do tego bardzo dobrego filmu w swoim gatunku. Jest wartka akcja, dobra scena pościgu, mocny charakterystyczny czarny charakter, czyli genialny Dennis Hooper, jest świetny dźwięk i są niezłe zdjęcia Polaka Andrzeja Bartkowiaka. Nie dodaje Bullock i Reevesa bo nie jestem super ich fanką, po prostu zagrali przyzwoicie. Oczywiście są minusy, jak zbyt przesadzone sceny wizualne ale można na nie przymknąć oko i obejrzeć ten bardzo dobry film sensacyjny

ocenił(a) film na 7
adenirka

Dokładnie się zgadzam z Tobą. Wyciąć scenę lotu autobusu i byłby jeszcze lepszy ! Film jest wystarczająco sensacyjny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones