PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1012}
6,8 134 924
oceny
6,8 10 1 134924
7,0 23
oceny krytyków
Speed: Niebezpieczna prędkość
powrót do forum filmu Speed: Niebezpieczna prędkość

Skok

ocenił(a) film na 7

Ten skok przez brakujacy odcinek drogi mnie poprostu rozwalil...
Hehe co za bezsens i jak to sie stalo ze tuz przed wyskokiem nagle przod autobusy sie nagle uniosl. Ktos tam widzial jakas skocznie czy cos podobnego haha bo ja nie xD

Ten moment filmu traci na sredniej bo az sie smiac z tego chce. Sa tez inne beznadziejne sytuacje... ale ten skok to spora przesada.

7\10

ocenił(a) film na 5
adrian1600

- Mnie tak samo ROZWALA i Rozśmiesza? Jak ja bym robił ten film to bym tego tak nie zrobił bo to beznadziejne!
- To jak wchodzi i krążenie też beznadziejne...
- Później jak uciekają razem i on spuszcza sie jakos na tej blaszce... później oni jadą na tej blasze a pod spodem są kółka, ZLECIELI BY Z NIEJNA MORDE JAK NIC! :|
- Jak ten autobus wpada w samolot.... i akurat dziwnym trafem wybucha pod samolotem....

OSOBIŚCIE NIE LUBIĘ TAKICH BAJEK...

Fisher_7

a jak się tak przypatrzeć temu autobusowi jak przelatuje nad dziurą, to tam nie ma ludzi ;p

diabla8

Kiedys ogladalem jakis program i bylo jak to krecili. Momet ze skokiem to jest makieta z zabawka mini autobusikiem, a magia kina sprawila ze wyszlo to prawie jak prawdziwe:P Ogolnie film mi sie podoba:] PZDR!

ocenił(a) film na 7
spiddi1

No co Ty opowiadasz teraz? :P

Na Discovery byl program nt efektow specjalnych w filmach i omawiali tam wlasnie scene z skaczacym autobusem.
Wygladalo to tak, ze na prostym odcinku autostrady/wiaduktu (juz nie pamietam dokladnie) ustawili rampe na ktora najechal pojazd. Wszystko nakrecili, a podczas montazu sceny komputerowo wycieli odcinek drogi nad ktorym przelatywal autobus.

ocenił(a) film na 8
adrian1600

taki skok aurat jest możliwy (możliwy czyli mało prowdopodobny) za przykład może posłuzyc że całkiem niedawno TIR z Polski wpakował się na remontowany most w Niemczech i bez większych problemów przezskoczył przeszło 6 metrową dziurę, problem lezy gdzie indziej po takim skoku, rozsypało by się zawieszenie, popękały by opony, połamały by się ośki, tak jak w\w TIRze

ocenił(a) film na 8
adrian1600

Jakbys zanotowa£, ze to jest kino rozrywkowe a nie melodramat oparty na przezyciach swiadka to bys skonczy£ pieprzyc.
Do tego made in 1994 a nie made in terazniejszosc. Odrobina inteligencji wystarczy by odroznic roznice naiwnosci teraz i 15 lat temu. Film swietnie sie broni pomimo up£ywu lat. Mysla£em, ze kleknie ale nic z tego. Teraz, tak jak kiedys odrobina wyobrazni wystarczy by wywo£ac fontanne emocji. Swietne

ocenił(a) film na 8
adrian1600

kino rozrywkowe. sorry jeśli spodziewałeś się realizmu na miarę 'na dobre i na złe'. jeśli nie zauważyłeś to jest made in 1994 a nie made in tu i teraz. poziom naiwności w kinie się troszkę zmienił od tego czasu.

chcesz obejrzeć coś do czego nie będziesz się mógł przyczepić to polecam fakty na TVN codziennie o 19.00. pomyliły Ci się czasy i oczekiwania co do filmów. może gdybyś był kilka lat starszy to byś zrozumiał.

jeśli chodzi o mnie to myślałem, że film nie przetrwa próby czasu ale się mile zaskoczyłem. nadal wywołuje emocje i o to właśnie chodziło. fantastyczna rozrywka, tak kiedyś jak i teraz. polecam z czystym sumieniem ale tylko osobom z odrobiną wyobraźni, zwłaszcza po wizycie BULLDOGU:) pozdro dla wszystkich w temacie:)

potru

Uwielbiam ten film, pamiętam te emocje jak to w kinie oglądałem jako dziecko ech... trzymający od początku do końca w napięciu, tym bardziej wtedy kiedy się jeszcze tylu filmów nie obejrzało i coś mogło człowieka w filmie zaskoczyć ;)

ocenił(a) film na 8
adrian1600

Most był zwieńczony jakąś rampą - nie wiadomo dlaczego, pewnie nie dało się po prostu tego ukryć ekipie, ale podwyższenie widać.

Jest to zresztą jedna z takich scen, które się dobrze ogląda, ale im dłużej do nich powracasz, tym bardziej widzisz jak ona jest bzdurna. Myślałem, że będzie w filmie wyglądała bardzo kiczowato, ale jednak nie. Minimalna liczba ujęć z zewnątrz i cała sekwencja jakoś wygląda.

Szkoda, że najgłupsza scena z filmu stała się jednocześnie jego wizytówką, bo film po raz kolejny znów mnie wciągnął i dał dużo dobrej rozrywki. Dodaję go do ulubionych i szczerze polecam. :)

Khaosth

Kiedyś był taki program w Discovery i powiedzieli, że, mimo wszystko, jest to możliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones