PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750258}

Split

7,3 191 510
ocen
7,3 10 1 191510
6,0 36
ocen krytyków
Split
powrót do forum filmu Split

O co chodzi z Brucem Willisem w ostatniej scenie filmu?

ocenił(a) film na 9
marzena_gorycka

Film "Niezniszczalny", polecam. Mega nawiązanie.

ocenił(a) film na 7
Szejk00

Dzięki:) myślałam o tym filmie, ale nie pamiętam go na tyle by jednoznacznie stwierdzić powiązanie

marzena_gorycka

SPOILER

Niezniszczalny był genezą superbohatera, Split jest genezą jego przeciwnika.

ocenił(a) film na 8
_Szaman_

Czyli że co, kolejna część będzie w stylu Avengers. Jakiś superbohater i jego przeciwnik?

tiktak10

Moim zdaniem kontynuacja jest niepotrzebna, ale jeśli już, po skromnych dwóch filmach nie przyszłoby mi do głowy takie porównanie :)

ocenił(a) film na 8
_Szaman_

Ja też mam nadzieję że nie będzie kontynuacji.

ocenił(a) film na 8
tiktak10

Przecież jak nawet będzie kontynuacja to nie musicie jej oglądać. Ja jestem jak najbardziej na tak.

ocenił(a) film na 8
tiktak10

Ha ha, tak samo pomyślałem.

ocenił(a) film na 8
marzena_gorycka

Z tego, co czytalam, Kevin mial byc pierwotnie jedna z postaci w filmie Niezniszczalny, jednak ostatecznie z tego zrezygnowali. Mr Dunn w koncowej scenie pochodzi wlasnie z tego filmu. Plotka glosi, ze Split to sequel Niezniszczalnego, co w sumie mialo by nawet rece i nogi patrzac na pokrecone pomysly rezysera. Naprawde fajne i zaskakujace zakonczenie, gdyby nie Bruce Willis, nie wpadlabym na pomysl, ze film ma zwiazek z Niezniszczalnym z 2000. Dobre!

Niebieski_Krolik

Gdzieś tutaj wyczytałem że nawet inna scena nawiązuje do Niezniszczalnego. Moment w którym przed wejściem do pociągu, Kevin kładzie kwiaty na peronie. Jego Ojciec kiedyś odjechał pociągiem, pewnie chodzi o ten sam, który uległ katastrofie, w której B. Willis przeżył. Może ktoś jeszcze wyłapał jakieś nawiązania do Niezniszczalnego?

ocenił(a) film na 9
Snajper_21

Ciężko stwierdzić bo oglądasz film nie mając pojęcia że to film dziejący się w tym samym uniwersum. Wg mnie kwiaty plus oczywista scena są jedynym nawiązaniem do Unbreakable.

Resztę wykminimy pewnie dopiero jak będzie można spokojnie obejrzeć film.

ocenił(a) film na 9
Snajper_21

Na szawce jest napisane dunn a w niezniszczalny nazywał się David dunn tak jak by to był on tylko młodszy i wyjaśnione zostało z kąd się wzięły jego umięjętności tylko pewnie w końcu jedna osobowość wyparła wszystkie inne dlatego w niezniszczalnym jest ,,normalny"

ocenił(a) film na 8
venom45

Na szafce jest "CRUMB", bo tak się nazywał główny bohater Splita. To nie mógł być Dunn z Niezniszczalnego, ponieważ w ostatniej scenie Dunn siedzi w barze, kiedy w wiadomościach mówią o Kevinie.

Sajper_21 dzięki za trop z pociągiem. Faktycznie bestia pewnie nie bez powodu rodzi się akurat tam.
Horda ma obsesje na punkcie tych co nie cierpieli, a to chyba dobry motyw, żeby Kevin nienawidził Dunna za to, że jako jedyny przeżył katastrofę i nigdy nie cierpiał (fizycznie, nie chorował).

ocenił(a) film na 8
v1r00z

Przyznam że twój pomysł na konfrontację Hordy z Dunnem jest naprawdę dobry.

ocenił(a) film na 8
v1r00z

Moim zdaniem to raczej Niezniszczalny będzie chciał powstrzymać Bestię i to on będzie jej szukał a nie ona jego.

ocenił(a) film na 7
v1r00z

Istnieje pewna teoria. W Unbreakable Dunn w jednej scenie wchodzi w tłum ludzi pod stadionem i zaczyna ich wyczuwać,w pewnym momencie ociera się o niego matka z synem i słychać głosy, tak jakby dzieciak był bity/maltretowany. Dunn obraca się w ich kierunku, kobieta jest ubrana w coś koloroweg - wyróżnia się z tłumu, wszyscy są ubrani w raczej ciemne kolory. Ostatecznie kobieta z dzieckiem odchodzą. Tym dzieciakiem może być głowny bohater Split. Kwestia z matką źle traktującą syna się zgadza. Drobną wskazówką moim zdaniem jest również fakt, że kobieta z dzieckiem wyróżnia się z tłumu i Dunn zwrócił na nich uwagę.

ocenił(a) film na 6
forever_war

tak to o to tego dzieciaka chodzi. to nasz Kevin

https://www.youtube.com/watch?v=VWH_wr1unto

ocenił(a) film na 8
venom45

Nieprawda,scena z kwiatami w metrze pokazuje ze ojciec Kevina zmarł w katastrofie z której jako jedyny ocalal duun

ocenił(a) film na 8
venom45

Dunn jest na końcu filmu,skąd ta teza.Spilt to początek narodzin jego przeciwnika

ocenił(a) film na 8
marzena_gorycka

W innym temacie ktoś już polecał Niezniszczalny, ale dopiero ty mi przypomniałaś jak mocne to powiązanie jest! Z tego wszystkiego to chyba ten film obejrzę nawet i dziś.

marzena_gorycka

Wywiad z reżyserem. Eng
http://www.hollywoodreporter.com/amp/heat-vision/split-movie-ending-explained-un breakable-2-bruce-willis-planned-966669

marzena_gorycka

Tak było to właśnie nawiązanie do Niezniszczalnego. Jednak Split to Universal a Niezniszczalny Disney. Rzadko zdarza sie aby dwia konkurencyjne studia pozwolily na to zeby mieszac im aktorow. Jednakze dzieki znajomosciom rezysera Split udalo sie to w dodatku Bruce zagr tam za darmo. Pod warunkiem ze nakręcony sequel bedzie dzielony po pól. Budzet filmu wynosil 9 mln natomiast zarobil jakies 172mln wiec mozemy sie doczekac sequelu na ktory zaciera rece Disney zeby odebrac sobie co nie co.

ocenił(a) film na 7
marzena_gorycka

Już "kiedyś kiedyś" czytałem wywiad z reżyserem o tym, że chciałby nakręcić sequel Niezniszczalnego, a być może teraz, dzięki wpływom ze Splitu, uda się ten pomysł zrealizować. Nie spodziewałem się, że to się kiedykolwiek uda, więc teraz jestem pełny optymizmu. Shyamalan wraca do formy :) Wszystko jest w takim razie możliwe, więc jeszcze niech ktoś nakręci w końcu np. "Krwawy południk" Cormaca McCarthy'ego i będzie dobrze, bo Split udowadnia, że na produkcjach "trudnych w odbiorze" można zarobić. Pozdrawiam serdecznie.

użytkownik usunięty
ddamian19

Shyamalan potwierdził na twitterze, że będzie kolejna część, która połączy Niezniszczalnego i Split. w nast filmie zobaczymy Jacksona jako Mr Glass, Bruce'a jako David Dunn, McAvoy jako Kevin i Anya Taylor Joy jako Casey Cooke. Film będzie nosił tytuł Glass.

ocenił(a) film na 7

Ciekawe, co z tego wyjdzie. Oby coś dobrego.

ddamian19

a zauwaznyliście, że muzyka z końca Split to motyw muzyczny z Niezniszczalnego ? :)

ocenił(a) film na 7
serczi21

Tak :)
Pozdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones