PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750258}

Split

7,3 191 488
ocen
7,3 10 1 191488
6,0 36
ocen krytyków
Split
powrót do forum filmu Split

James pokazał prawdziwy popis swoich umiejętności aktorskich. Każda z jaźni jest inna, bez problemu widz może rozróżnić poszczególne osobowości. Cały zamysł całkiem fajny, chociaż dziewczyny jak z amerykańskiego horroru działają na nerwy.
Co mi się nie podobało?
1.Nie mamy możliwości poznania głównej postaci, jest stanowczo za mało rozwinięta i za mało czasu jest jej poświęcone.
2.Odczłowieczenie Kevina na końcu totalnie mnie zdezorientowało. Czy to był potrzebny zabieg... i nawiązanie do Niezniszczalnego. Co sądzicie o tym wątku?
3.Zbyt mało wyjaśnień. Z czym związana była każda z jaźni? Co w głowie miał Kevin? Dlaczego Barry był liderem?

Byłam nastawiona na wędrówkę w umysł człowieka o 24 osobowościach, gdzie z boku będzie toczyć się akcja z porwaniem dziewcząt. Głębokie ukazanie rozwoju chociażby ostatniej osobowości i Dennisa.

ocenił(a) film na 7
Lonely

ten wątek horroru scfi całkiem dobił i tak słabą całość

ocenił(a) film na 9
Lonely

Co do pytania nr 3 - czytałam kilka książek o osobach z osobowością mnogą i właściwie w każdym przypadku jest tak, że jedna z tych (dodatkowych oczywiście) osobowości jest tą dominującą. Z różnych powodów: dla porządku, jest np. najstarsza, potrafiąca zapanować nad resztą etc. Jeśli brzmi to zbyt abstrakcyjne to polecam książkę o Billym Milliganie - postać Kevina jest moooocno nim inspirowana, ale myślę że prawdziwy przypadek Billy'ego jeszcze bardziej Cię zaskoczy niż nawet ta Bestia z końca filmu : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones