PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750258}

Split

7,3 191 517
ocen
7,3 10 1 191517
5,9 37
ocen krytyków
Split
powrót do forum filmu Split

Dawni żaden film mnie tak nie wciągnął w swoją fabułę...seans zdawał się trwać parę minut. Twarz tego faceta miałam jeszcze przez długi czas przed oczami...jest niesamowity.
Scenę tańczącego Hedwiga mam zamiar w przyszłości włączać sobie na poprawę nastroju ;)
A co najśmieszniejsze - nie było to wszystko takim sci -fi, jak mogłoby się wydawać. Cieszę się, że nie przesadzili z postacią bestii, że nie zrobili z niej potwora o jakim mówił Dennis, z długi palcami itp.
Ogólnie rzecz biorąc - moim zdaniem najlepiej wykorzystany temat osobowości mnogiej w kinie.

ocenił(a) film na 7
magu_it

Mówcie, co chcecie ale to właśnie Hedwig najbardziej zapadł mi w pamięci ^^ I wcale nie mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie sceny tańca xD Ale to nie znaczy, że inne osobowości nie zapadają w pamięć, o nie, nie! Po seansie długo nie mogłam się otrząsnąć :D W sumie dziwię się, że McAvoy mnie jeszcze nie nawiedził we śnie :D

Doszłam do wniosku, że Hedwiga mogłabym z chęcią zaadoptować :D haha

ocenił(a) film na 7
RadAvoy

TAK TAK TAK. Młody to najlepsza postać i co ciekawe bardzo ważna. Tylko nie wiem po co zrobili aż 24 osobowości skoro nawet połowy nie poznaliśmy.

magu_it

Az sobie odpale ponownie tanczacego Hedwiga, dzieki za przypomnienie najlepszej sceny, haha :D

magu_it

Zgadzam się. Scena tańca była rewelacyjna, można oglądać wyłącznie ją dla przyjemności.
Też miałem obawy co do Bestii. Kiedy usłyszałem o wykorzystywaniu większego potencjału mózgu i nadprzyrodzonych zdolnościach, przypomniała mi się Lucy z 2014 w której podobny pomysł został wykorzystany w najbardziej absurdalny i kiczowaty sposób. Skoro reżyserem Split jest Shyamalan (twórca takich "dzieł" jak Zdarzenia) obawiałem się podobnych wariactw, że Kevin dosłownie zamieni się w jakiegoś przerośniętego potwora z futrem i szponami. Co prawda Bestia nadal była dosyć przegięta - z tym chodzeniem po ścianie niczym Spider-Man i tytanową skórą od której nóż pękał (szkoda, że nie wycięto tych dwóch scen, nic nawet nie wnosiły), ale reszta była trafiona.

ocenił(a) film na 10
magu_it

Dokładnie, dzisiaj obejrzałam film nie mogłam uwierzyć, że tak szybko mi zleciał czas. James McAvoy pokazał klasę, oczywiście ukłony dla twórców za pomysł i wykonanie. Siedziałam i pierwszy raz od dawna nie spojrzałam ani razu na zegarek z myślą "ile jeszcze". Sam pomysł na charaktery osobowości bezbłędny. Jednym zdaniem - Również dałam 10/10.

ocenił(a) film na 5
magu_it

To niezła 10. Widać nie wiele trzeba dziś, by zadowolić widza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones