PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750258}

Split

7,3 191 476
ocen
7,3 10 1 191476
6,0 36
ocen krytyków
Split
powrót do forum filmu Split

McAvoy to dobry aktor, ale do tak wymagającej roli przydałby się ktoś o lepszym warsztacie, bardziej wyrazisty. Facet gra wszystkie osobowości tak samo, tylko ten dzieciak trochę się wyróżnia sposobem mówienia i tyle. Nie to, że ogólnie źle gra, ale jak na film o psycholu z wieloraką osobowością to jest tylko przeciętny.
Druga sprawa to głupawe zakończenie w stylu durnowatych komiksów czy filmów o mutantach, nijak nie przystające do thrillera psychologicznego i burzące wartość całości.
Trzecie to głupota bohaterek, zamkniętych razem w jednym pomieszczeniu, planujących ucieczkę i obezwładnienie gościa, po czym... rezygnują z tego, bo tak. Potem jedna z nich ucieka, a dwie pozostałe zamiast zwiewać (porywacz ich nie pilnuje), stoją na środku pokoju jak totalne łajzy. Ręce opadają.
Solennie sobie obiecuję od teraz omijać kolejne filmy reżysera, bo od czasu Osady i Szóstego zmysłu nic dobrego stworzyć nie potrafi. Widocznie już się wypstrykał z pomysłów.

shizonek

To ja zamieniam się w słuch. Jaki aktor zrobiłby to lepiej? Jestem po prostu przeciekawa :) Co do filmu zdania są podzielone ale wszyscy w sieci, podobnie jak i krytycy filmowi doceniali po premierze Splitu kawał roboty jaką odwalił McAvoy - nie było do tej pory nigdy w kinematografii takiej roli która wymagałaby przestawienia tylu postaci/charakterów w jednej osobie. Przez jednego aktora.Dla McAvoy`a to już najważniejsza rola w dotychczasowej karierze i daję sobie rękę uciąć że również przepustką do ról z górnej półki. Ale ok, cytuję twoje złote słowa "ktoś o lepszym warsztacie, bardziej wyrazisty"...no po prostu komentarz roku, mogę Ci wysłać nagrodę? :D

shizonek

Twój komentarz o McAvoy`u świadczy także dobitnie że bladego pojęcia nie masz o jego równie "mało wyrazistej, kiepskiej warsztatowo" roli. Czyli "Filth" z 2013 roku. No ale co ja tam wiem...pierwszym komentarzem pokazałeś że jesteś wybitnym specem od aktorstwa a wszystkie role Jamesa znasz na pamięć ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones