PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723550}
7,6 172 962
oceny
7,6 10 1 172962
7,5 48
ocen krytyków
Spotlight
powrót do forum filmu Spotlight

Najbardziej przerażający są ludzie, którzy mają klapki na oczach i wolą udawać, że problem nie istnieje. Kościół Katolicki to jedno wielkie kłamstwo i jestem szczęśliwa, że się z niego wycofałam. Spotlight pokazuje jak wielką władzę Kościół naprawdę posiada i do jakich celów jej używa. Powinno się ten film wprowadzić obowiązkowo do szkół, a religię z nich usunąć. Prawda jest taka, że nie da się Kościoła zupełnie wyplenić, ale możemy choć próbować coś z tym zrobić, zamiast pchać dzieci prosto w paszczę lwa. Nie zdajemy sobie sprawy jaka jest naprawdę liczba dzieci skrzywdzonych przez księży, a fakt jest taki że ta liczba ciągle rośnie, a księżom uchodzi to na sucho. Ludzie są zmanipulowani przez księży, biskupów i samego papieża, bo to oni właśnie tak pięknie mydlą im oczy. Tak jak powiedziano w filmie "Kościół chce, byśmy myśleli, że to jedynie kilka zgniłych jabłek" i bardzo szkoda, że tak wielu ludzi tego nie widzi.

majka92

Hej! Być może, że KK jest instytucją, do której wdarło się dużo zła. Gdzie wielu księży utraciło wiarę (lub jej nigdy nie miało) i sens czym jest - powinno być chrześcijaństwo. Nauka chrześcijaństwa stała się często rozmyta, niespójna, a sami ewangelizujący mają problem z wytłumaczeniem podstawowych spraw duchowych (wielokroć sami nie ogarniają).

Piszesz, że KK to kłamstwo - ok masz na pewno ku temu solidne podstawy, chcę Ci jednak powiedzieć od siebie, że nie w tym rzecz.
Zachęcam Cię do zbadania tematu nie czy KK czy inna instytucja ale czy Jezus Chrystus to też kłamstwo, czy może jednak prawda.
Bo chrześcijaństwo to nie wyrobienie frekwencji mszalnej, tylko wiara w Jezusa Chrystusa. Dokładniej wiara MU, posłuszeństwo jemu, słuchanie Go. A jakie są jego nakazy? - miłuj bliźniego i idź za mną.

PS, nie jestem żadnym księdzem, a niedawno nawróconym z Twojego rocznika ;) Jeśli Cię interesuje niewymagający sposób weryfikacji czy Jezus i to o czym mówi Nowy Testament to prawda - daj znać, pozdro

zigvrid

To skoro Bóg i Jezus niby istnieją to czego na świecie tyle zła?gwałtów,aktów pedofilii,morderstw,napadów,pożarów,powodzi,susxy,głodu i innych klęsk żywiołowych?czego spotyka wiele zła zazwyczaj tych co zrobili tyle dobra dla ludzkości;(?

ocenił(a) film na 10
majka92

majka92 - Podobnie jak Ty wycofałem się z tej instytucji, porzuciłem całą wiarę jako taką, tak jak porzuca się wiarę w świętego mikołaja. Tak naprawdę jedyne co trzyma ludzi przy KK to przyzwyczajenie (bo tak się urodzili i tak robią innni w około) i strach przed własaną śmiertelnością. Film tylko porusza czubek góry lodowej ale i to jest ważne bo to często jeszcze temat tabu.

użytkownik usunięty
majka92

najbardziej bawią mnie ludzie, którzy mówią, że wycofali się z kościoła, a obchodzą święta, biją się z innymi o urlop w okresie świątecznym mimo, że to dla nich powinny być zwykłe dni, chrzczą dzieci i biorą śluby w kościele. Zakłamanie i nic więcej. I jeszcze się tłumaczą, że to u nich tradycja rodzinna... sorry ale to tradycja chrześcijańska więc obchodź sobie święto świstaka...

majka92

Dokonałaś apostazji czy jak?najlepiej niech ludzie wierzą w Boga ale już nie zapier****** 5 razy dziennie do Kościoła by słuchać tych pedofilów w czarnych sukienkach bo to trochę chore co nie?nam mówią że in-vitro,antykoncepcja i seks przed ślubem to grzech a sami to niby taki święci i czyści jak łza co nie?;)nie sądzisz że w końcu Polacy się zbuntują i Kościół katolicki upadnie jak przepowiedział Nostradamus?;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones