Film

Sharpe's Justice

1997 1 godz. 40 min.
7,6 702
oceny
7,6 10 1 702
283
chce zobaczyć
{"id":"9485","linkUrl":"/film/Sprawiedliwo%C5%9B%C4%87+Sharpe%27a-1997-9485","alt":"Sprawiedliwość Sharpe'a","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/94/85/9485/6940226.2.jpg"}
Po powrocie do Anglii major Richard Sharpe zostaje uwikłany w konflikt pomiędzy skorumpowanymi przemysłowcami a ich pracownikami. Musi także wyrównać rachunki ze swoją niewierną żoną i jej kochankiem.

Latem 1814 roku,kiedy Napoleon przebywa na Elbie, Richard Sharpe (Sean Bean) wraca do Anglii,by wyrównać rachunki z niewierną żoną (Abigail Cruttenden) i jej kochankiem Lordem Rossendale'm (Alexis Denisof). Niestety ten ostatni mając koneksje w Horse Guards wysyła majora na prowincję, do Yorkshire,jak się okazuje rodzinnej miejscowościLatem 1814 roku,kiedy Napoleon przebywa na Elbie, Richard Sharpe (Sean Bean) wraca do Anglii,by wyrównać rachunki z niewierną żoną (Abigail Cruttenden) i jej kochankiem Lordem Rossendale'm (Alexis Denisof). Niestety ten ostatni mając koneksje w Horse Guards wysyła majora na prowincję, do Yorkshire,jak się okazuje rodzinnej miejscowości zwycięzcy spod Talavery. Obejmuje obowiązki dowódcy tamtejszej kawalerii, będącej na usługach nieuczciwego dorobkiewicza Parfitt'a (Tony Haygarth). Objęte stanowisko, poczynania podległego Sharpe'owi kapitana Wickhama ( Douglas Henshall) nie zjednują mu sympatii okolicznych mieszkańców. Z pomocą Richardowi przyjdą jednak, towarzyszący mu, wierny i jak zawsze oddany sierżant Harper (Daragh O'Malley), Lady Anne Camoynes (Caroline Langrishe) oraz Daniel Hagman (John Tams), który przypadkiem znajduje się w okolicy.

na podstawie
Bernard Cornwell (postacie) / John Tams (materiały do scenariusza, historia) (niewymieniony w czołówce)
studio
Celtic Films Entertainment / Picture Palace
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w East Riddlesden Hall, Gobson Mill i Hardcastle Crags  w Anglii (Wielka Brytania).
To drugi epizod przygód Sharpe'a, którego tytuł nie został zaczerpnięty z powieści.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.