PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34021}
5,5 36 066
ocen
5,5 10 1 36066
3,1 9
ocen krytyków
Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem
powrót do forum filmu Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem

Żadne arcydzieło to nie jest, ale daje rade. Klimat w pewien sposób jest zachowany, aktorstwo trzyma poziom, muzyka mi się podobała, poprawność historyczna czasem kuleje, ale nie jakoś wybitnie. Rozumiem, że mnóstwo ludzi zarzuca Baśni spapranie dużo lepszej książki, ale ja jej nie czytałem i nie mam tego bagażu doświadczeń. W porównaniu do Bitwy Warszawskiej jest to arcydzieło. Zasadnicza różnica między tymi tytułami jest taka, że Baśń bym pokazał obcokrajowcowi żeby zaciekawić go polską kulturą i historią, a Bitwę w żadnym wypadku.

ocenił(a) film na 8
Lodolamacz

Też jestem tego zdania, że troche zaniżona ta ocena. Jednak film uważam, że naprawde zrobiony na poziomie. Oglądałam wczoraj dla przykładu Wiedźmina, który wg mnie był istną tragedią w porównaniu ze Starą Baśnią ( oczywiście mówię o realizacji a nie porównianiach z książką bo nie czytałam ani jednej ani drugiej). Ale tutaj naprawdę dobry klimat, gra też na poziomie. Dobrze mi się film oglądało, z zaciekawieniem. :) I fakt, filmem można innych równiez zaciekawić obcokrajowca naszymi korzeniami :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones