PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509564}

Stepy

Beyond the Steppes
5,6 1 087
ocen
5,6 10 1 1087
Stepy
powrót do forum filmu Stepy

Bardzo dobrze zrobiony film. Jeśli autorka chciała oddać beznadzieję, bezradność i niemoc wobec machiny państwa totalitarnego z jej małymi podłymi ludzikami: żołnierzami, urzędnikami i innymi trybikami, to jej się to udało.
Żadnych zbędnych ozdobników, nieprawdopodobnych wątków , o które często kuszą się polscy reżyserzy żeby "ożywić" akcję ( vide Miasto44) .
Film jest o tym jak to do twojego domu, w którym mieszkasz sobie spokojnie z mężem i karmisz szczęście śmiechem bobasa, wpada żołdak i każe ci w obcym języku zabierać co uniesiesz i wywozi do miejsca oddalonego o kilka tysięcy kilometrów.O tym że nic z tego nie rozumiesz i popychana przez jedne istoty ludzkie, wspomagana przez inne, żyjesz jak się da, nie kładziesz się w kącie i nie umierasz tylko rąbiesz węgiel, opatulasz dziecko i starasz się przeżyć.kiedy pojawia się konieczność walki o życie synka to walczysz.
Ten film jest własnie o tym.Reżyserka doskonale zna swój zawód, chciała mnie o tym przekonać i przekonała.
Agnieszka Grochowska jest aktorką do tej roli idealną.

ocenił(a) film na 9
zakanaka

Film jak dla mnie bardzo wzruszające. Zapewne że względu że jestem mamą. Często trafiam na takie filmy A później łzy leją się cały film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones