PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139957}
plakat filmu Straż nocna

Straż nocna

Nochnoy Dozor
6,7 20 198
ocen
6,7 10 1 20198
5 591
chce zobaczyć
5,0 3
oceny krytyków
Straż nocna

"Straż nocna", której akcja rozgrywa się we współczesnej Moskwie, opowiada o starciu dwóch niezwykłych mocy, które narusza tysiącletni rozejm między siłami światła i ciemności. Przez stulecia działający w ukryciu członkowie Straży Nocnej patrolowali świat Mrocznych: wampirów, czarownic, ludzi-kameleonów i magów, którzy działają pod osłoną nocy, podczas gdy zgodnie z postanowieniami rozejmu Mroczni patrolowali siły światła. Los całego rodzaju ludzkiego zależy od delikatnej równowagi między dobrem i złem, ale równowaga ta zostaje zachwiana...

Stara przepowiednia głosi, że pewnego dnia pojawi się "Ten wielki", który położy kres apokaliptycznej wojnie między Światłem i Mrokiem. Czas ten właśnie nadszedł, ale po której stronie opowie się "Ten wielki" ?

opis użytkownika

Akcja zaczyna się w średniowieczu, siły zła i dobra toczą odwieczną walkę, pewnego mroźnego dnia dwie wielkie armie - zła i dobra spotykają się na moście i żadna ze stron nie chce ustąpić, dochodzi do wielkiej i krwawej bitwy lecz kiedy żadna ze stron nie jest w stanie pokonać drugiej. Stwórca nie mogąc patrzeć na krwawą i wyrównaną walkę ustanawia reguły, które oddzielają ciemną stronę od jasnej, które określają co wolno złym a co dobrym, powstaje dzienna straż która pilnować ma Dobrych by nie czynili zbyt dużo dobra i straż nocna do pilnowania Złych. Tak ma być do czasu aż przyjdzie Wielki który położy kres walce i opowie się po jednej ze stron ... tylko po której?

Rossomak
opis użytkownika

Nadzwyczaj zręcznie zrealizowany, pasjonujący thriller, będący czymś więcej, niż nową legendą science fiction.
Siły Światła i Ciemności koegzystują w delikatnej równowadze od setek lat... do dzisiaj. Pomimo, że Straż Nocna patroluje od wieków świat Mrocznych - wampirów, czarownic, ludzi-kameleonów i magów działających pod osłoną nocy - łańcuch tajemniczych zdarzeń zapoczątkowuje wypełnienie się przerażającej, starej przepowiedni, głoszącej, że pewnego dnia pojawi się Ten Wielki, który opowiadając się po jednej ze stron, rozpęta apokaliptyczną wojnę. Czas ten właśnie nadszedł! Nie wiadomo tylko, po której stronie stanie Ten Wielki...

opis dystrybutora dvd

Nocne ulice zawsze są niebezpieczne, jednak w tym przypadku nie chodzi o przestępców. Nocą wychodzą z ukrycia siły zła - czarni magowie, wampiry i inne siły nadprzyrodzone. Ich siła jest wielka i nie można jej pokonać zwykłą bronią. Dla wypełnienia zawartej przed wiekami umowy między Złem i Dobrem powstała Straż Nocna, której zadaniem jest utrzymanie równowagi między siłami Światła i Ciemności. Obie siły działają również w świecie realnym, próbując nakłonić ludzi do grzechu, bądź od niego odwrócić.

opis festiwalowy