PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139957}

Straż nocna

Nochnoy Dozor
6,7 20 244
oceny
6,7 10 1 20244
6,0 4
oceny krytyków
Straż nocna
powrót do forum filmu Straż nocna

a film słabszy bo nie trzyma się dokładnie literackiemu pierwowzorowi.
Przy scenariuszu filmu pracował sam autor książki, nie wiem czemu nie jest tu ujęty na filmwebie, w napisach na końcowych już jest. Wiec sam zaproponował/autoryzował zmiany jakie mamy w fabule.
Nigdy nie jest tak, że fabuła książki jaką czytamy, jest tą jedyną jaka pojawiła się w głowie autora. Rozważa on rożne wersje, w końcu decyduje się na którąś z nich. Łukianienko miał też pomysł, na takie rozwiązanie, w którym Jegor jest synem Antona i aby mu zrobić na złość wstępuje do Dziennego patrolu. Postanowił zrealizować ten wariant w filmie. W czwartej części patroli ("Ostatni patrol") jest taki dialog miedzy Jegorem a Antonem, w którym jest mowa o wyżej wspomnianej alternatywnej wizji, (jegor opowiada gł bohaterowi sen, w którym jest jego synem i że trafia do Dziennego patrolu).
Moim zdaniem film nie jest gorszy od książki, nie jest też lepszy. Jest odmienną wizją artystów, genialnie zrobioną.
pozdr.

ocenił(a) film na 10
profix

ps. drobna wpadka. Jegor oczywiście nie jest synem Antona. Ale w filmie łączą ich bardzo podobne relacje, film oglądałem dawno i mi się pomyliło.

ocenił(a) film na 10
profix

Aż sobie włączyłem jeszcze raz, dobrze pisałem na początku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones