PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481933}

Strasznie szczęśliwi

Frygtelig Lykkelig
6,5 5 005
ocen
6,5 10 1 5005
5,8 4
oceny krytyków
Strasznie szczęśliwi
powrót do forum filmu Strasznie szczęśliwi

Fajnie jest czasem obejrzeć coś antykomercyjnego i nie amerykańskiego gdzie efekty biją efekty! Klimat filmu jest zupełnie odmienny od wyzej wspomnianego lecz przyznam że czułem małe deja vu! Chociażby w "Sztormie Stulecia" czy "436". Chodzi mianowicie o fakt zjednoczenia się mieszkańców w celu ukrycia niporządanej prawdy. Ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne. Dobry film i wciągający film i sądzę że warto obejrzeć! 7,5/10:)

ocenił(a) film na 8
Adash

Oczywiście że warto! Mroczno-surrealistyczny klimat to rzecz często spotykana w skandynawskim kinie. Jest wszakże uzależniająca, co powoduje trudności z oderwaniem wzroku od ekranu. Bardzo dobra pozycja, warta polecenia i rozpowszechnienia w naszych kinach.

ocenił(a) film na 10
dustman

Surrealizm?
To chyba trochę za dużo powiedziane. Jeśli w ogóle próbowałabym zamykać ten film w jakimś pojęciu, szukałabym raczej w okolicach groteski.
Film jest doskonały z trzech powodów:
1. forma: piękne (niekoniecznie w klasycznym znaczeniu tego słowa) zdjęcia, wbijająca w fotel muzyka, a każda scena i dialog zaplanowane perfekcyjnie, wzbudzające niezapomnianą mieszankę uczuć,
2. treść: wykorzystanie motywu demonicznej zamkniętej społeczności w sposób przewrotny, odarcie bohatera z automatycznie przypisywanych mu w naszych umysłach cech, pokazanie złożoności ludzkiej psychiki przez wypaczenie dobra i (cząstkowe przynajmniej) "uczłowieczenie" zła,
3. połączenie formy z treścią: użycie formy jako elementu ironii - najbardziej rozbraja mnie moment, w którym Robert pakuje się po zatuszowaniu morderstwa Jorgena, a w tle rozlega się sielska muzyka charakterystyczna dla szczęśliwego (!?) zakończenia.

ocenił(a) film na 8
szpieg_ola

Być może przesadziłem, używając tego terminu, jednak rzeczywistość jest tu nieco wykrzywiona, dlatego zdecydowałem się na taki krok. Kurde, musiałbym jeszcze raz go zobaczyć, by napisać coś konkretniejszego..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones