PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31917}
7,6 8 096
ocen
7,6 10 1 8096
7,6 14
ocen krytyków
Stroszek
powrót do forum filmu Stroszek

The night Curtis died, days before Joy Division was to begin its first American tour, he watched one of his favourite movies, Stroszek by Werner Herzog. He later hanged himself in his kitchen while reportedly listening to Iggy Pop's The Idiot (http://en.wikipedia.org/wiki/ Ian_Curtis).

Pooglądałam Stroszka i włączyłam The Idiot... Nie ma w tym ani grama rozpaczy, to raczej dobrowolna zgoda, rezygnacja, a zarazem walka o Wolność...

Tylko czy samobójstwo może być drogą do zdobycia tej wolności??

ocenił(a) film na 9
matylda

Moze Ian Curtis szukal wolnosci totalnej,a samobojstwo wydalo mu sie akurat jedynym wyjsciem.Rezygnacja i dobrowolna zgoda pozwala tylko na wolnosc ograniczona,a jest ona ograniczona roznymi normami:prawnymi,kulturowymi,normami zachowania.I widocznie taka wolnosc Curtisowi nie wystarczala,szukal czegos wiecej.A film Herzoga nadziei na te"wiecej" niestety nie daje.Curtis musial mocno utozsamic sie z glownym bohaterem i to nie tylko w ramach fabuly.Mysle,ze w Stroszku widzial w jakis sposob siebie,dlatego mogl wyobrazic sobie jego losy poza tymi zawartymi w scenariuszu,a zwlaszcza te po ostatniej scenie filmu.
Niestety nie jestem fanem Joy Division,wiec sa to tylko moje domysly:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones