PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31917}
7,6 8 096
ocen
7,6 10 1 8096
7,6 14
ocen krytyków
Stroszek
powrót do forum filmu Stroszek

Werner Herzoga obraz Ameryki

użytkownik usunięty

Kiedy w drugiej połowie lat 70 wiele osób twierdziło że Stany Zjednoczone to kraina marzeń , Werner przedstawił prawdziwą Amerykę , pokazał ją wpierw
jako rzeczywiście ciekawy kawałek ziemi ale gdy główni bohaterzy udali się do miejsca docelowego zobaczyliśmy zapadłą dziurę w Winsconsin i nasza piękna Ameryka pokazała że również posiada drugie oblicze.W tej opowieści
poznajemy dwójkę wyrzutków społeczeństwa którzy wraz ze starszym mężczyzną udają się do tzw.ziemii obiecanej , liczą na to że ich los diametralnie się odmieni , na początku dostają to o czym tak marzyli ale wkrótce okaże się że ta kraina mlekiem i miodem płynąca obróci się przeciw nim i popchnie do autodestrukcji czy też spowoduje że wrócą do dawnych profesji.
Ten film ma ogromną ilość zalet ale posiada kilka drobnych minusów jak dla mnie ten film ogląda się rewelacyjnie , scenariusz i rezyseria stoją na jednakomwym wysokim poziomie , nie jest to dzieło artystyczne ale naprawdę interesujący i zaskakujący dramat , oceniam go na : 9/10 i polecam jak kazde dzieło tego genialnego Niemca.

użytkownik usunięty

"nie jest to dzieło artystyczne"
?

Sam nie wiem o co mnie tu chodziło ale dodam po drugim juz seansie że film Herzoga trzyma dalej się tej oceny którą wcześniej wystawiłem.
Jest to jeden z najlepszych filmów które mogą zdołować.
Główny bohater i jego charakterystyka :

Bruno Stroszek - alkohol był motorem do jego negatywnych zachowań co doprowadziło do tego że trafił do więzienia.Do tego jest nałogowym palaczem.Ma problemy z psychiką , nie potrafi się bronić.Nie jest w stanie rozwiązać swoich problemów i ucieka do Ameryki mając ogromną nadzieję ze tam go doecenią i odzieją w tzw. "złote szaty".Niestety ogrmna pustka ziejąca z ziemii do której przybył pogłębiła jego i tak już fatalny stan psychiczny.
W rezultacie nierozumiany i odrzucony chwyta atrybuty amerykańskiego stylu zycia i rusza w ostatnią naprawde dziwaczną podróż swojego życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones