PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1141}
7,2 5 510
ocen
7,2 10 1 5510
7,5 23
oceny krytyków
Struktura kryształu
powrót do forum filmu Struktura kryształu

Czytałam cytowane tam obficie książki.... tylko po co i o co to wszystko? Jak Woody Allen - onanizowanie się autorami dla nazwisk. Bohater nie ma pomysłu na swoje życie, więc wisi pazurami na regale z książkami. To na pewno. A reszta... jak w krysztale. Pod jakim kątem ustawisz, tak i zobaczysz.

TangoAndWaltz

Olbrychski, który pojawia się w filmie na dwie minuty przelotem, jest bodajże najbardziej energetyczną częścią tego filmu, bo nie zastanawia się nad sensem śmierci w życiu ludzkim, tylko uśmiecha się szarmancko w kożuszku dobrze skrojonym.

TangoAndWaltz

Bez przesady - parę tytułów się pojawiło, ale żeby to były jakieś filozoficzne wyżyny to już jak dla kogo.
Zauważ, że tak jak spotkały się tam dwa charaktery, tak też sceny były przeplatane - są dosyć senne rozmowy (typowy zanussi) na przemian z kuligiem, bieganiem po śniegu i szusowaniem samochodem.

AnT

Może jestem ostatnio ciut przewrażliwiona na gadki erudycyjne... nie wykluczam po namyśle kilkutygodniowym :)

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

uważam, że postać Jana- wspaniała. Film bardzo delikatny, wszystko zarysowane lekko...

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Nma tu żadnej "filozoficznej gadki inteligenckiej" i proszę nie przenoś tu własnych kompleksów, jak sama powiedziałaś "jak w krysztale. Pod jakim kątem ustawisz, tak i zobaczysz." Genialne.

vasq_alpha

No, ktoś tu chwycił mocno za łeb. Wypisał człowiek parę linijek, bo wnerwiło. Kompleksów nie mam, nawijałam Biblią i klasykami przez pięć lat studiów, nawet jak reszta grupy spała snem sprawiedliwego. Swoje cytowanie mistrzów odbębniłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones