PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624720}

Substancja. Historia LSD

The Substance - Albert Hofmann's LSD
7,4 1 279
ocen
7,4 10 1 1279
Substancja. Historia LSD
powrót do forum filmu Substancja. Historia LSD

Świetny dokument

ocenił(a) film na 9

"Świadomość to najwspanialszy dar jaki ludzie otrzymali od Stwórcy. Dar, dzięki któremu człowiek jest świadom swojego istnienia, dzięki któremu zdajemy sobie z niego sprawę i nie musimy stąpać jak ślepcy po Raju." - Albert Hofmann.
Najlepszy dokument o psychodelikach jaki widziałem, pełne kompendium wiedzy na temat LSD i psylocybiny, zawiera wypowiedzi takich gigantów rewolucji psychodelicznej jak Albert Hofmann (w momencie wywiadu dobiegał do 100ki), Timothy Leary, Ralph Metzner czy Nick Sand (producent legendarnego kwasu "Orange Sunshine").

ocenił(a) film na 7
mateusztsr

poszukuje napisów, choćby po angielsku? google miękną

ocenił(a) film na 9
citkomarek

Nie mogę wkleić linka bo filmweb blokuje, ale pełną wersję filmu z polskim lektorem można ściągnąć z chom-ikuj. Wystarczy wpisać "substancja lsd Alberta Hofmanna" w wyszukiwaniu.

citkomarek

https://www.youtube.com/watch?v=2Z9PtUkso24 - proszę, chociaż tu akurat jest z lektorem. Może być?

mateusztsr

Kawał dobrej historii. Miałem przyjemność obejrzeć go na tegorocznym Boom festival :D

mateusztsr

Z tego co wiem, to czerwona pigułka w Matriksie była inspirowana psychodelikami. I koncepcja świata wirtualnego, w tym internetu, też. Czyli gdyby nie kalifornijscy hipisi, dziś mogłoby nie być internetu ani wirtualnej rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones