PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695003}

Sufrażystka

Suffragette
6,9 22 202
oceny
6,9 10 1 22202
5,7 6
ocen krytyków
Sufrażystka
powrót do forum filmu Sufrażystka

Spodziewałem się po tym filmie dużo, dużo więcej. Ważne treści, intrygująca historia. Do tego dobre zdjęcia, świetna scenografia, dobra muzyka i zbiór ciekawych osobowości aktorskich. Ale w tym wszystkim zabrakło chemii i kunsztu reżysera. Wydaje mi się że po prostu Sarah Gavron nie uniosła tego filmu. Właściwie od samego początku, pomimo osobistego dobrego nastawienia do tematu i filmu, film nie potrafił mnie prawdziwie zaangażować. Nawet dramatyczne i w istocie mocne sceny związane z problemami rodzinnymi Maud Watts nie wytwarzały u mnie adekwatnej emocji. Dopiero niektóre części końcówki rzeczywiście wywierały wrażenie (np. zdarzenia na torze)

Właściwie zgadzam się, że spośród 'głównych' ról jedyną wiodącą kreacją była rola Helena Bonham Carter. Ciekawy choć pasywny był także Brendan Gleeson. Spośród ról dalszoplanowych zaciekawiła mnie natomiast Anne-Marie Duff (jako Violet Miller) i zagubiony, wycofany mąż (Ben Whishaw jako Sonny Watts)

Natomiast za skandal uważam sytuację związaną z Meryl Streep. Jej śladowa obecność w filmie w kontekście eksponowania jej w reklamach i plakatach jako głównej postaci i roli to poważne nadużycie zaufania zainteresowanych widzów.

ocenił(a) film na 7
Gregory_deVar

no ja tak nie uważam, wszystko uniesione choć zapewne można będzie nakręcić jeszcze wiele podobnych filmów...
co do wielkich nazwisk? w ogóle ich nie powinno być w takich filmach... Meryl zagrała akuratnie - wielka, choć krótka rola ;]

ocenił(a) film na 6
Gregory_deVar

Myślę podobnie...
Pokładałem w tym filmie na prawdę wielkie nadzieje, ale prawda jest taka, że bardziej poruszają chociażby "Służące". Sufrażystki jak dla mnie są mdłe i nijakie. Nie są złe, ale nie wyróżniają się niczym szczególnym, a szkoda, bo tak ważna historia zasługuje na coś najlepszego :/
Jeśli chodzi o Meryl... myślę, że reżyser chciał ją i jej postać wynieść trochę na ołtarze. Wszyscy robili to co ona im podsuwa, mimo jej nieobecności. Taka królowa wkraczająca do walki tylko w ostateczności. Jednak co do jej obecności na plakatach i w reklamach zgadzam się. Twórcy chcieli wypromować film na jej nazwisku (takie mam wrażenie).

Gregory_deVar

zaczęłam oglądać ten film dziś ok. 11:30. mamy teraz godzinę 18:24, a mi nadal zostało 25 minut filmu. wszystko wydawało mi się bardziej interesujące, niż sufrażystka. także właśnie w tym właśnie leży problem: "film nie potrafi zaangażować".

ocenił(a) film na 6
Gregory_deVar

Identyczne odczucia z mojej strony.

ocenił(a) film na 6
Heavyrotation

Dokładnie.

ocenił(a) film na 6
Gregory_deVar

No, kurcze, jakby to były moje słowa - 6/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones