Sum

Catfish

2010 1 godz. 27 min.
7,1 1 782
oceny
7,1 10 1782
2 537
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"type":"film","id":441573,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Catfish-2010-441573/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Sum
 • pioun777 ocenił(a) ten film na: 9

  Witam.
  Mógł by ktoś pokrótce opowiedzieć historię o sumie którą opowiadał Vince, gdyż nie do końca zrozumiałem a napisów pl nie ma. Dzięki!

 • pioun777 cześć, postaram się w jakim skrócie ująć tę historię :) Vin dostał maila od swojej 8-letniej fanki Abby , która malowała (odwzorowywała) zdjęcia zrobione przez niego na płótnie. Zaczęli wymieniać się mailami. Vin poznał przez facebooka jej mamę Angelę i siostrę Megan. Mama Abby przysyłała Vinowi obrazy itd, ale kontakt zacieśnił się z Megan (siostrą Abby). Mailowali, wymieniali się fotkami, zaczęło się pojawiać uczucie. Pewnego dnia Megan wysłała Vinowi piosenkę, którą nagrała razem z mamą. Vincent był zachwycony jej głosem. Wpisał w google tytuł tej piosenki i ... okazało się, że tę piosenkę wykonywał ktoś inny, dokładnie to wykonanie, które podpisała jako jej nie należało do niej. To właśnie wtedy Vinowi zapaliła się lampka i zaczął się zastanawiać z kim tak na prawdę pisze. Idąc za ciosem zaczął sprawdzać inne informacje, które mu przesyłała Megan czy Angela, sprawdził, że galeria, którą niby kupili aby wystawiać prace Abby nie została kupiona itp. Vn z kolegami pojechali sprawdzić kto jest kim i co jest prawdą a co nie. Na miejscu zastali Angelę, która nie wyglądała tak jak na zdjęciach i obrazach, jej przyszywanych synów, którzy okazali się być niepełnosprawni. Angela powiedziała, że Abby jest u koleżanki lub kuzynki, a Megan jest na odwyku alkoholowym. Spotkali się z Abby, która była mocno zdezorientowana i nie wiedziała jak odpowiadać na podstawowe pytania. Vin powiedział Angeli, że już wszystko wie itd. Angela okazała się dobrą kobietą, ale sfrustrowaną codziennością, opieką nad 2 niepełnosprawnych synów męża, nad córką, mężem z którym jest od 10 lat i przez niespełnione marzenia o karierze artystycznej. Podszywała się pod kilkanaście osób, które wymyśliła. To ona była Abby, Megan, Vincem itd. Mąż rozumiał jej chęć wyrwania się do innej rzeczywistości i podziękował Vinowi za to, że Angela mogła się poczuć prawdziwą artystką. Brnęła niestety dalej w kłamstwach mówiąc Vincentowi , że Megan istnieje i tak ma na imię , tylko mieszka w innym mieście (niedaleko), że ma 19 lat i jest modelką itd. Tak na prawdę Megan nie istniała, bo to była inna dziewczyna, która jest modelką i fotografem, ma męża i 2 dzieci, a Angela nie ma raka. Zlikwidowała konta z facebooka i założyła jedno, swoje ze swoimi pracami i zdjęciami. Ogólnie to chyba tyle :) Może coś pominęłam, ale ogólny zarys jest :) Pozdrawiam

 • paandemonium ocenił(a) ten film na: 7

  emaiko Nie chodziło chyba o to...
  Główny bohater ma na imię Nev nie Vince (:
  Myślę, że piorun777 pyta o historię, którą pod koniec filmu opowiadał mąż Angeli- Vince. Kiedy siedzi przed domem i coś tam opowiada o sumie. Też jej za bardzo nie zrozumiałam niestety.

 • paandemonium Rzeczywiście :) Przepraszam za pomyłkę, nawet nie zwróciłam uwagi czy to był Vin czy Nev :)

 • katie_filmweb ocenił(a) ten film na: 5

  pioun777 chodzi mniej wiecej o to: podczas transportu dorsza, ryba musi byc w ruchu zeby mięso było swieze i smaczne, dlatego wrzuca się suma (który jest naturalnym wrogiem dorsza), żeby ów dorsz był w ruchu, w życiu spotykamy ludzi którzy sa jak te sumy, swoim zachowaniem wymuszaja na nas czujność i stymuluja do działania , myślenia

  "There are those people who are catfish in life,and they keep you on your toes. They keep you guessing, they keep you thinking, they keep you fresh. And I thank god for the catfish because we would be droll, boring and dull if we didn't have somebody nipping at our fin.”

 • pioun777 ocenił(a) ten film na: 9

  katie_filmweb Dzięki katie!

 • katie_filmweb ocenił(a) ten film na: 5

  pioun777 :) spox