PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9877}
5,2 8 876
ocen
5,2 10 1 8876
3,1 7
ocen krytyków
Super Mario Bros.
powrót do forum filmu Super Mario Bros.

3/10 - głupawe widowisko

użytkownik usunięty

Kiedy SUPER MARIO BROS gościli na ekranach miałem jakieś 12, może 13 lat i już wówczas ten film średnio mi sie podbał. A skoro mowa o klimatach "okołodinozaurowych" to nie ma jak JURASSIC PARK z tego samego roku. A wracając do SUPER MARIO - to film, który zapoczątkował modę na ekranizowanie gier wideo, która to moda trwa do dziś. I choć obraz ten nie odniósł sukesu to wkróte na ekranach kin zagościło MORTAL KOMBAT, ULICZNY WOJOWNIK i tak dalej. Z braćmi MARIO był już problem na etapie realizacji - reżysera zmieniano, aż trzy razy w tym odrzucono twórce MISJI, SZKARŁATNEJ LITERY oraz PÓL ŚMIERCI- Rolanda Joffe. Jak skończył dziś JOffe -na podrzędnych horrorach klasy B typu SADYSTA -ale to już temat na zupełnie innego posta. SUPER MARIO BROS to w założeniu lekka rozrywką dla całej rodziny, która ma łączyć w sobie komedie, sf, fantasy i kino przygodowe. Niby wszysto tu jest- ale całość wyszła koślawo. Dialogi rzadko śmieszą, a wiele scen jest tu wręcz głpawych. Sporo gagów sprawia wrażenie wyjętych z jakieś kreskówki -co nie za bardzo sprawdza się w filmie fabularnym. Fabuła filmu to absurdalna bzdurka, które nie urzeka i nie śmieeszy. Do tego scenariusz ma dziury. Fatalną aktorską robotę odwala tu legenda ekranu DEnnis Hopper. Film o bracaich MARIO to rola, której Hopper powinien się wstydzić. Słabwo wypada Samattha Mathis, a liczący trzy sekudny występ Lance Henriksena to zwyczajne mydlenie oczu jego fanom. Formę trzymają Bob Hoskins i wówczas młodziutki John Leguizamo -jako bracia MARIO mają w sobie urok. ŻAl ściska w dołku, że tej aktorskiej parze z dużym potencjałem scenariusz miał nie za wiele do zaoferowania. SUPER MARIO BROS to kosztująca (wówczas bardzo duże) 42 mln dol bzdurka z minimalną dawką uroku. Film nie był tak dużym pzrebojem jak oczekiwano i mimo zapowiedzi kontynuacji na końcu filmu de swquela (na szczęście) nie doszło. Płytę DVD z tym obrazem wydał magazyn NAJ -ale ostrzegam ti wyrzucenie pieniędzu w błoto. Nie hcodzi tylko o sam film - jego wydanie jest fatalne. Obraz ma jakość słabego VHS (i to z niego pochodzi) i kiepskie tlumaczenie. Napisy opracowano fatalnie- lektor wypada lepiej -ale zagłudza scieżke dźwiekową. Raczej nie polecam.

ocenił(a) film na 8

...powiedział, co wiedział....................

ocenił(a) film na 10

wątpie czy ktoś przebrnie przez ten nadęty elaborat. ja natomiast wiem że już z kilkanaście razy przebrnąłem przez SUPER MARIO BROSS i zrobię to jeszcze nie raz !

Ja przebrnąłem, choć nie widziałem filmu i nawet nie chcę widzieć. Wiem, czym to pachnie, a ocena na Filmwebie mówi sama za siebie. Ale cóż, jeśli ludzie są przyzwyczajeni jedynie do góra 2-3 zdaniowych wypowiedzi i nie czytają nic, co ma więcej niż przeciętny tekst na forum (że o czymś takim jak książki nie wspomnę), to każda trochę dłuższa wypowiedź odstrasza :)

ocenił(a) film na 10
Zygfryd666

A ja wiem czym pachną ludzie którzy nie potrafią myśleć samodzielnie a kierują się wyłącznie ocenami innych ludzi. Idąc tym tropem bedziesz oglądać tylko rzeczy w stylu TERMINATORA ale już bardziej ambitnych rzeczy nie zobaczysz jeśli będą miały mało "gwiazdek"

deadboy

Akurat SMB raczej ambitny nie jest, także... A co do tego co oglądam, to niestety się mylisz. Chociaż właściwie Terminatory widziałem wszystkie, co o niczym nie przesądza.

ocenił(a) film na 10
Zygfryd666

Ale skąd ty wiesz jakie jest SMB skoro go nie widziałeś? He.. Typowe, myślę że nie ma o czym dyskutować.

deadboy

Po tematyce? No, ale zawsze mogę się mylić - nikt nie jest nieomylny. Tylko takim sposobem musiałbym obejrzeć KAŻDY film. Jakieś kryteria muszę chyba stosować przy wyborze pozycji do oglądania? :)

ocenił(a) film na 6
Zygfryd666

Sprawa jest nader prosta: za dzieciaka waliłeś w pory ze szczęścia mogąc biegać pikselowym hydraulikiem i zbierać moniaki oraz szamać czarodziejskie grzybki? Nie? To nie oglądaj, bo Ci się na pewno nie spodoba:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones