Zdjęcia do filmu kręcono w Appleton (Wisconsin), Beckley (Wirginia Zachodnia), Nowym Jorku (Nowy Jork), Chicago, Naperville, Oak Brook (Illinois,), Houston (Teksas), Los Angeles (Kalifornia), Worcester (Massachusetts), Indianapolis (Indiana), Seattle (Waszyngton), a także w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii) w USA.
Dwa miesiące po premierze dokumentu na festiwalu w Sundance, McDonald's zdecydowało, że nie będą sprzedawać żadnego z produktów menu "Super Size".
Spurlock wpadł na pomysł nakręcenia filmu, kiedy leżał na kanapie objedzony po posiłku z okazji Święta Dziękczynienia. Zobaczył wtedy w telewizji wiadomość o dwóch dziewczynach, które pozwały McDonald's za doprowadzenie ich do otyłości.
McDonald's ogólnie nie jest lubianą firmą. Film Spurlocka jest jedną z wielu akcji wymierzonych przeciwko temu gigantowi. Inne to np. "Anti-McDonald's Day", obchodzony co roku 16 października. W Londynie rozdawane są ulotki, apeluje się także do sieci, by nie adresowała swych reklam do dzieci. Protestanci twierdzą, że "stracili wszelką wiarę w pomoc państwa w zwalczaniu otyłości".
Inspiracja do nakręcenia filmu była relacja z procesu, który wytoczyły McDonald'sowi dwie młode kobiety, oskarżając go o spowodowanie ich otyłości (jedna z nich ważyła 120 kg). Rzecznik McDonald's na procesie twierdził, ze podawane w sieci znanych na całym niemal świecie restauracji jedzenie jest pożywne i zdrowe.
W trakcie trwania eksperymentu Spurlock był pod stałą opieka lekarzy oraz dietetyków, którzy juz po dwóch tygodniach przestrzegli go przed kontynuowaniem przedsięwzięcia.
Zabawny eksperyment zaczął być niebezpieczny. Okazało się bowiem, ze bohater filmu zaczął szybko tyć (w rezultacie przybyło mu 12 kg!), tracić kondycje (zadyszka przy wchodzeniu po schodach), pojawiły się bóle głowy, spadek libido, w końcu bardzo niebezpiecznie wzrósł poziom cholesterolu i soli w jego organizmie, na dodatek wątroba była w tak opłakanym stanie, jakby od lat był alkoholikiem.
Morgan Spurlock przeprowadził też doświadczenie mające na celu obserwację naturalnego rozkładu McPrzysmaków. Eksperyment wykazał, że frytki z McDonald's zamknięte w słoiku po 8 tygodniach nawet nie zaczęły się rozkładać. Film z tego eksperymentu ("FAST FOOD TEST") jest dodatkiem w niektórych wydaniach "Super Size Me" na DVD.