The Survivalist

1 godz. 44 min.
5,7 2 722
oceny
5,7 10 2722
1 586
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":723068,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Survivalist-2015-723068/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Surwiwalista
 • nemezis1212 ocenił(a) ten film na: 9

  Hybryda gatunkowa Sci-Fi,thriller i dramat osadzony w głębokiej naturze, las, drewniany bara i działeczka uprawna....Zapasy żywności na Ziemi wyczerpały się i to zaczyna się prawdziwy survival przetrwania i sprawdzenia do czego posunie się człowiek za jedzenie....Survivalist (Martin McCann) prowadzi uporządkowane życie, obrabia działkę i uprawia warzywa, zbiera grzyby, zakłada zatrzaski na zwierzynę itd....17 minuta filmu to pojawienie się dwóch kobiet, Kathryn i Milja, jej córka (Mia Goth), to moment pierwszego dialogu na ekranie.Kobiety szukają schronienia i jedzenia, po negocjacjach mężczyzna przyjmuje je pod swój dach , towarem wymiennym jest seks.
  Kino drogi leśnych ludzi , przetrwania, napięcie stale narasta, poczucie paranoi, nieufności z bronią pod poduszką. Samotność, izolacja społeczna przejawia kroki ku zależności trzech osób, rodzącemu się zaufaniu, lojalności i wyborze przetrwania...Brutalność scen poderżnięcia gardła czy aborcja, której poddaje się Milja wstrząsają i o dreszcze przyprawiają. Akt zniszczenia równoważy akt stworzenia....pojawia się nowe życie i światełko w tunelu...a w tle będziemy słyszeć harmonijkę
  Film jest niezwykły, trudny i nie wszystkim się spodoba...warto zrobić dla aktorstwa, lasu i harmonijki.

 • filozof71 ocenił(a) ten film na: 7

  nemezis1212 Dobry film biorąc pod uwagę jaki niski miał budżet a potrafili coś sensownego wykrzesać.

 • nemezis1212 ocenił(a) ten film na: 9

  filozof71 Dobrze, że w dżungli chaosu komercyjno - konsumpcyjnego powstaje taki film, oderwany pozornie od rzeczywistości..Pozdrawiam

 • Sony_West ocenił(a) ten film na: 5

  nemezis1212 W dżungli chaosu papryka jest marchewką (powiedzenie staromongolskie)

 • nemezis1212 ocenił(a) ten film na: 9

  Sony_West Trafne:)

 • ZSGifMan ocenił(a) ten film na: 7

  filozof71 Fajnie była pokazana, w obliczu izolacji i/lub permanentnego zagrożenia, tendencja ludzi do dziczenia.

 • VanKert ocenił(a) ten film na: 4

  nemezis1212 hmm, jakoś nie widziałem SF więc darujmy sobie podpinanie sobie tego filmu pod ten gatunek... aktorstwo OK, film wtórny i bez emocji...

 • nemezis1212 ocenił(a) ten film na: 9

  VanKert Witam, nie podciągnęłam tego filmu pod jeden konkretny gatunek, ponieważ nie ma takiej możliwości, (przy najmniej z mojego punktu widzenia, oczywiście każdy ma prawo do swojego i dostrzegać w tym filmie co chce) , dla mnie to hybryda gatunkowa : thriller / Sci-Fi / dramat i tak ten film postrzegam i nie zamierzam sobie darować i podpinać tego SF . Wielowymiarowość filmu balansuje na krawędzi różnych gatunków, to czyni obraz ciekawym i niejednoznacznym a zarazem zamyka w hermetyczności i postapokaliptycznej wizji.

 • VanKert ocenił(a) ten film na: 4

  nemezis1212 równie dobrze możesz to włożyć między bajki i porno, heh
  nie wystarczy napisać kilka zdań o/w filmie by można mu było doklejać SF, świat w tym filmie jest mało wiarygodny, momentami wręcz głupi i zero w nim S (bo nie wliczę tu dziwacznego aktu użyźniania gleby gdy dokoła mamy jej aż nadto). kreowana samotność a przez krótki okres filmu przewijają się tabuny ludzi (to ma być głusza??). nie mogę w tym wątku niestety się rozpisywać i wypisywać ile tu jest bzdur. dlatego literki SF odpadają, szybciej to bajka i to co najwyżej średnia. :]

 • Sony_West ocenił(a) ten film na: 5

  VanKert dodatkowo ziemia użyźniana moczem - według mnie bardzo bez sensu, bo przecież mocz raczej wypali roślinkę, niczym kwas.

  Poza tym w filmie zbyt ciężka atmosfera, co wydało mi się nienaturalne, bo ludzie raczej dążą do bezstresowego życia. Nikt normalny nie wytrzyma kilku miesięcy czy lat w ciągłym napięci. Każdy prędzej czy później będzie szukał rozrywki, rozluźnienia. A oni spędzili ze sobą jakies trzy miesiące w dosłownie grobowej atmosferze.

  To samo w obozie - same smutne, załamane twarze. Jak w więzieniu. A przeciez mieszkańcy obozu teoretycznie dobrze się znali i powinni prowadzić normalne rozmowy między sobą.

  Jest trochę bezsensów w tym filmie, ale ogólnie nienajgorszy.,

 • 0058yrrab ocenił(a) ten film na: 7

  Sony_West A ja się zastanawiam co zniszczyło im ogródek. W sensie co to były za światła, które też goniły go i jego brata. Jacyś kosmici?

 • hasko85 ocenił(a) ten film na: 9

  Sony_West mocz - wygoogluj "użyźnianie moczem"

  atmosfera - nie wiedy od kiedy trwa taki okres, co się stało im bliskim, zachowania ich i innych, nikt nikomu nie ufa, z bohaterów wychodzą najgorsze instynkty, gdy każdy walczy tylko o siebie, dodatkowo bohater, to niezły odludek... jeśli chodzi o obóz, to moźe e druim odcinku widać jak jest w środku :)

  jakie jeszcze widzisz bezsensy? tak z ciekawości

 • hasko85 ""użyźnianie moczem""
  ja tam widziałem użyźnianie nie tylko moczem (i jeszcze reżyser nie oszczędził mi oglądania wacka). No chyba, że koleś lubił oglądać zdjęcia jakiejś dupy (prawdopodobnie żony) w trakcie sikania :)

 • mordachamordasinski ocenił(a) ten film na: 5

  nemezis1212 Aleś mu dorobił "głębokich" wartości i symboliki... ;). Tymczasem to prosta opowiastka z życia trojga ludzi w czasach postapokaliptycznych. Nie ma w tym nic nowego, zaskakującego, refleksyjnego - ot, krótka wizja przyszłości. To, co ci ludzie robią i jak się zachowują nie jest niczym odkrywczym, więc film musi być jeszcze czymś więcej niż obyczajową opowiastką, żeby był ponadprzeciętny.

 • aronn ocenił(a) ten film na: 6

  mordachamordasinski Jeśli chodzi o odkrywczość to naprawdę słaby zarzut,bo można to skierować do co drugiego filmu.Atuty filmu to to,że przy tak małym budżecie zrobiono film,który technicznie jest na dość dobrym poziomie,wiarygodnie zagrany,trzymający w napięciu bez użycia tanich chwytów w stylu zombiaków itp.Ten film to przykład jak małymi środkami można osiągnąć zamierzony efekt zaangażowania widza a nie to co teraz się robi w amerykańskich filmach gdzie za krzty klimatu,dialogów i gry aktorskiej a takim przykładem jest ostatni Predator gdzie reżyseer powinien mieć dożywotni zakaz robienia filmów!