PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106168}
6,6 5 558
ocen
6,6 10 1 5558
5,5 4
oceny krytyków
Sylvia
powrót do forum filmu Sylvia

Film bardzo dobry i poruszający! Nie zgodzę się z tym, że źle ukazali Sylvię Plath. Gwyneth zagrała znakomicie. Głupkowatym filmom dajecie po 10 punktów, a jak znajdzie się jakaś perełka, to ocena jest na siłę zaniżana, bo "film nudny" lub "za mało akcji". Ehh..

Sylvie Lu

Film przedstawia jednostronnie pokazaną historię romansu i małżeństwa Sylvii i Teda. Nie pokazuje w całości ani Sylvii, której życie przecież nie ograniczało się do męża i szukania dowodów na jego zdrady, ani Teda, który według mnie w filmie pokazany jest nazbyt pozytywnie - główną jego wadą były zdrady, a przecież to nie wszystko. Między innymi dlatego uważam, że film jest nudny (żeby uprzedzić zarzuty, że filmy akcji oceniam wyżej - film "Wielka cisza" oceniłam na 9/10, a w nim w ogóle nie ma akcji).

ocenił(a) film na 5
Sylvie Lu

Czemu takie dramatyczne alternatywy?
Mi film naprawdę się nie podobał, bo wydaję mi się, że Sylvia, której biografii nie znam może aż jakoś strasznie szczegółowo, była dużo bardziej fascynującą i złożoną osobowością, niż jest to tam ukazane.
Jest jeden kapitalny fragment w filmie - kiedy czyta temu kolesiowi (chyba wydawcy) swoje wiersze, krzycząc i kończąc akcentem przeklinaczym. Tu na jedną krótką chwilę zobaczyłam „krwistość” w tej postaci. Nie uważasz, że to troszkę mało? Dla mnie chyba tak.

ocenił(a) film na 5
Sylvie Lu

Z Sylvii zrobiono w tym filmie histeryczną gospodynię domową. A przecież ona była też bardzo skomplikowaną osobowością, świetną poetką... Jej życie nie ograniczało się raczej do ciskania talerzami w męża i pieczenia ciast. To tyle.

Sylvie Lu

Zgadzam się z Tobą SylvieLu;)

ocenił(a) film na 5
Sylvie Lu

A ja się zgadzam z selene_ i z mrs_robinson, ten film to po prostu zmarnowany potencjał, owszem są ładne zdjęcia i gra Gwyneth bardzo w porządku, ale scenariusz i reżyseria strasznie kuleją. Aktualnie powstaje film "Szklany klosz" i liczę, że wyjdzie z tego coś dużo lepszego...

ocenił(a) film na 9
Sylvie Lu

Film obejrzałem dwa razy . I uważam go za zjawiskowy . Ma niedociągnięcia , ale który film nie ma ? Czym się wyróżnia zapytacie ?
dowiem tym czym "Lśnienie" Kubricka wśród horrorów . Dlaczego warto obejrzeć ów film ? Ano dla tego by zobaczyć świat z perspektywy osoby zagubionej i obłąkanej . Kreacja Gwyneth Paltrow , jest tutaj doskonała . A wszystko skąpane w sosie poetyckim .
Tyle mego zdania . Z całego serca polecam i pozdrawiam Atos 8

ocenił(a) film na 8
Sylvie Lu

@ SylvieLu - zgadzam się z Tobą. Bardzo dobry film! Świetna rola Gwyneth!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones