Film

Symfonia życia

Mr. Holland's Opus
1995
2 godz. 23 min.
7,5 1 403
oceny
7,5 10 1 1403
2 072
chce zobaczyć
Początkujący kompozytor odnajduje swoje powołanie jako nauczyciel muzyki w szkole średniej. Więcej Mniej
Symfonia życia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Początkujący kompozytor zatrudnia się w szkole średniej jako nauczyciel muzyki. Pracę traktuje jedynie jako źródło dochodów, jego wielkim marzeniem jest natomiast skomponowanie symfonii. Z początku, widząc brak zainteresowania przedmiotem ze strony uczniów, rozważa odejście ze szkoły. Okazuje się jednak, że jego żona jest w ciąży, a niePoczątkujący kompozytor zatrudnia się w szkole średniej jako nauczyciel muzyki. Pracę traktuje jedynie jako źródło dochodów, jego wielkim marzeniem jest natomiast skomponowanie symfonii. Z początku, widząc brak zainteresowania przedmiotem ze strony uczniów, rozważa odejście ze szkoły. Okazuje się jednak, że jego żona jest w ciąży, a nie ma stałego zatrudnienia. Z czasem Glennowi udaje się dotrzeć do swoich podopiecznych, zauważa u niektórych z nich postępy, odnajduje talenty. Dzięki temu na dobre wciąga się w swoją pracę. Film, równolegle z życiem Glenna Hollanda, ukazuje historię USA od burzliwych lat sześćdziesiątych aż po rok 1995.

boxoffice
$106 269 971 na świecie
$82 569 971 w USA
$23 700 000 poza USA
studio
Hollywood Pictures / Interscope Communications / PolyGram Filmed Entertainment / Więcej...
tytuł oryg.
Mr. Holland's Opus
inne tytuły
W drodze do szpitala z auta odpada jeden z kołpaków. Gdy Holland z dwójką uczniów podjeżdżają pod budynek szpitala, widzimy, że kołpak jest już na swoim miejscu.
W scenie rozgrywającej się w latach siedemdziesiątych widzimy łóżeczko dziecięce, które tak naprawdę pojawiło się dopiero 2 dekady później.
Szafki zamykane na klucz, jakie widzimy na początku filmu, tj. w roku 1964, pojawiły się w szkołach dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych