PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4567}

Synowie III Rzeszy

The Boys from Brazil
6,6 1 718
ocen
6,6 10 1 1718
6,0 4
oceny krytyków
Synowie III Rzeszy
powrót do forum filmu Synowie III Rzeszy

Film pomimo upływu lat ogląda się świetnie, to chyba zasługa 2 aktorów Pecka (dr Mengele) i Oliviera (Ezra Lieberman). Pierwszy jest zimnym psychopatą który pod maską lekarza ukrywa potwora, Peck świetnie grał zmienność nazisty - scena z balu pokazuje to najlepiej; Olivier pokazał postać w niemal profesorski sposób - jego staruszek żyd ze specyficznym podejściem do świata i ludzi jest kapitalny polecam chciałem zobaczyc ten film i się nie zawiodłem

ocenił(a) film na 6
wujaniek

Całkowicie potwierdzam, niektóre teksty Ezry są rozbrajające: "Co ty nie powiesz, Mengele jest w Paragwaju!?! Wiem o tym, wie o tym moja siostra, moja kucharka, a nawet mój krawiec. Teraz wiesz także ty! gratulacje." A i sama intryga wbrew pewnej niedorzeczności musi zastanawiać.

ocenił(a) film na 8
_Andrzej_

Film jest niezły. Taka ciekawa bajka. Ale w 100% zgadzam się co do obu wybitnych ról. Obaj mistrzowie pokazali wielką klasę. Peck miał bardziej ambitne zadanie i dlatego mial większą szansę się wykazać, stąd uważam iz jego gra była lepsza, bo postać bardziej ciekawa. Jednak nie ujmuje to i drugiemu gigatowi kina, który pokazał wielką klasę w tym filmie.

użytkownik usunięty
Integrysta

Nie wiem, o czym piszecie. Rola Pecka była wprost karykaturalna, aktor niewiele miał do roboty, bo jechał jednym schematem - "niedobry doktor Mengele, szalony człowiek". Mengele był ponoć czarującym mężczyzną, w którym tkwił jednak zimny demon, ujawniający się w nieludzkich eksperymentach przeprowadzanych na więźniach, a wszystko to, jak u Niemca, spokojne, perfekcyjne, czynione bez szaleństwa. Gra Pecka mogła przyprawić o spazmy śmiechu, zaś wygłaszane dialogi były wprost absurdalne. Zastanawiam się, jak on to znosił, czy może było mu wszystko jedno, bo dostał, ile chciał. Naprawdę tego nie widzicie?
Olivier był już lepszy, ale i on jakoś chyba nie za dobrze czuł się w tej roli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones