PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8994}

Szczęściarz

Pure Luck
6,5 1 448
ocen
6,5 10 1 1448
6,3 3
oceny krytyków
Szczęściarz
powrót do forum filmu Szczęściarz

Ciekawe ile osób zdaje sobie sprawę, że film jest kalką francuskiego klasyka pod tytułem "Pechowiec" z Pierrem Richardem i Gerardem Depardieu.

Ale cóż - widownia "Szczęściarza" to niekoniecznie miłośnicy prawdziwej komedii spod znaku "Blondyna w czerwonym bucie".

Filo_20

No wlasnie ;) Wszedlem z ciekawosci na filmweb, czy w ogole,ktos to zaznaczyl w opisie filmu, ale nic nie ma ;)

Pierre Richard lepiej to zrobil ;)

ocenił(a) film na 5
DonBolano

franucuska wersja byla rewelacyjna , a za ta wersje conawyzej nota 5. zerzniete na maxa i to jeszcze w slabawym stylu

ocenił(a) film na 10
rybakow71

Nie oglądałem oryginału jak mówisz, zakładam że tak jest faktycznie, ale ta komedia jest rewelacyjna.
10/10. Ubaw po pachy. Polecam wszystkim.

Ranger

Typowe dla ludzi ceniących wyżej rap od Paganiniego.

ocenił(a) film na 8
Filo_20

ja! ;)
Może i nie ma o tym w ciekawostkach, ale trzeba też patrzeć po prawej na "ZOBACZ TEŻ"- jeśli dany film był na podstawie innego to na pewno będzie można znaleźć tam oryginał. Albo film o podobnej tematyce ;)

Pozdro
monika

ocenił(a) film na 4
m_a_c_88

Ja też o tym wiem. Specjalnie nawet sprawdziłam, czy to nie jest przypadkiem ten sam film, ale okazuje się, że jednak nie.

m_a_c_88

Wystarczy spojrzeć na powiązane i tam pechowiec jest właśnie tak trafiłem ze strony Pechowca na Szczęściarza

ocenił(a) film na 8
miko_klimkiew

Toż przecie tak napisałam ;P

Filo_20

Chciałoby się zapytać ciekawe ile osób skumało, że cała TRYLOGIA PECHOWCA jest skopiowana przez Amerykanów podobnie jak "Zabawka", czy choćby wspomniany "Blondyn" i sporo innych fajnych francuskich komedii? Szkoda, że tak ciężko dopaść te francuskie oryginały. "Uciekinierzy" to komedia według mnie z najwyżej półki.

ocenił(a) film na 4
Filo_20

przecież ta francuska wersja jest beznadziejna, tą też kiedyś widziałem i była średnia. Dzisiaj obejrzałem "Pechowca" i poziom dowcipu był tam zabójczo niski. Kilka zabawnych scen i niezła ostatnia sekwencja w szpitalu. Słabo...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones