film

Szczęście Harry'ego

The Fortune Cookie
1966
2h 2m
7,1 831
ocen
7,1 10 1 831
Kamerzysta, Harry Hinkle, zostaje zraniony podczas relacji meczu. Za namową szwagra postanawia udawać poważną kontuzję, by wyłudzić pieniądze od firmy ubezpieczeniowej. Zobacz pełny opis
Szczęście Harry'ego zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Operator telewizyjny Harry Hinkle (Jack Lemmon) zostaje ranny podczas kręcenia meczu futbolu amerykańskiego. Widząc szansę łatwego zarobku, jego pozbawiony skrupułów szwagier Willie (Walter Matthau), z zawodu prawnik, wkracza na scenę. Namawia Harry'ego do wyolbrzymiania swoich obrażeń i domaga się miliona dolarów odszkodowania. OOperator telewizyjny Harry Hinkle (Jack Lemmon) zostaje ranny podczas kręcenia meczu futbolu amerykańskiego. Widząc szansę łatwego zarobku, jego pozbawiony skrupułów szwagier Willie (Walter Matthau), z zawodu prawnik, wkracza na scenę. Namawia Harry'ego do wyolbrzymiania swoich obrażeń i domaga się miliona dolarów odszkodowania. O kontuzjowanym mężczyźnie przypomina sobie też była żona Sandy (Judi West), próbując ożywić ich związek.

studio
Mirisch Corporation, The / Phalanx-Jalem
tytuł oryg.
The Fortune Cookie
inne tytuły
Meet Whiplash Willie Wielka Brytania
Meet Whiplash Willie Irlandia
więcej
Billy Wilder zaoferował Frankowi SinatrzeJackiemu Gleasonowi rolę Williego Ginricha, jednak za namową Jacka Lemmona udało się obsadzić przyjaciela aktora - Waltera Matthau.
Zdjęcia do filmu kręcono w Cleveland (Ohio, USA).
Okres zdjęciowy trwał od 31 października 1965 r. do 30 stycznia 1966 r.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Doskonały

ocenił(a) film na 9
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Wiem, ze sie czepiam, ale mnogość literówek i przestawek w tej nie najgorszej skąd inąd recenzji drażni mnie bardzo. Przydalaby sie korekta.

Wiecie może, gdzie mogę obejrzeć ten film z lektorem? Leciał co prawda jakiś czas temu bodajże na MGM ale niestety przegapiłem pozdrawiam

Dobre role tych dwóch panów. Szczególnie Matthau'a, który zagrał jak zwykle "krętacza", natomiast Lemmon - jak zwykle, zagrał "fajtłape".

super film! 10/10!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones