PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041756}

Szczurołap

The Ratcatcher
6,1 4 324
oceny
6,1 10 1 4324
5,6 9
ocen krytyków
Szczurołap
powrót do forum filmu Szczurołap

Meh

ocenił(a) film na 5

Niezmiennie podoba mi się forma Wesa Andersona i niezmiennie kolejny krótki metraż mnie nie zachwycił. Można zobaczyć, ale brakuje kropki nad i. Według mnie większy problem w materiale źródłowym niż w realizacji. Instagram: Mateusz o książkach

ocenił(a) film na 7
Mateusz_o_ksiazkach

A jednak ten krótki metraż (drugi obejrzany po "Zdumiewającej historii...") spodobał mi się bardziej. Jest tu trochę przerostu formy nad treścią, ale też właśnie forma ma być na pierwszym planie, a nie jakoś szczególnie oryginalna historia. Artyzm, że to tak określę, nie zdążył mnie zmęczyć, bo ta krótka forma trwała mniej niż 20 minut i ja myślę, że to jest właśnie długość akuratna.

Mateusz_o_ksiazkach

Tak jak piszesz, to bardziej wina prozy Roalda Dahla, te jego opowiadania jakieś takie bez ikry, twistów, napięcia, ale nieodmiennie od lat z niewiadomych dla mnie powodów fascynują Anglosasów i i tak lepiej wypadają w ekranizacjach niz w oryginale, z tych wszystkich nowelek, mnie najbardziej podszedł tu Szczurołap

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones