PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179}

Szeregowiec Ryan

Saving Private Ryan
8,1 652 023
oceny
8,1 10 1 652023
7,7 43
oceny krytyków
Szeregowiec Ryan
powrót do forum filmu Szeregowiec Ryan

Kultowy?Wolne żarty!

użytkownik usunięty

Normandia 6 czerwca 1944 roku- operacja Overlord. Chyba najlepsze 30 minut w historii kina. Lądowanie Amerykanów na plaży fascynujące, widz aż schyla się żeby nie dostać kulą od niemieckiego snajpera, po prostu totalny odlot. Jednak początkowy realizm przechodzi pózniej w okropną propagandę Spielberga, Hollywoodzki ckliwy klimat. Nie wiem czy kiedykolwiek wybaczę Spielbergowi spieprzenie tak świetnego początku. Jak tak można?!Dziesięciu ludzi powstrzymuje nawałnicę batalionu niemieckiego. A ta końcowa scena na cmentarzu.Jeden wielki koszmar. To woła o pomstę do Nieba! Mimo wielu wad za bezbłędny początek mogę dać Szeregowcowi co najwyżej 8/10 i ani o ocenę wyżej. Powiecie,że się czepiam, ale z takimi wahaniami formy w filmie nie można go uznać za njlepszy w historii kinematografii, czy kultowy. Poza tym na pewno nie wybaczę Spielbergowi Listy Schindlera. Po tym filmie, który nie wiadomo za co dostał tyle Oscarów(tzn. wiadomo- Akademia składa się z podobnych do Spielberga ludzi, którzy uwielbiają fałszować historię) zraziłem się do tego reżysera. Ale obiektywnie przyglądając się najnowszemu dziełu Spielberga trzeba przyznać, że ma wiele niedociągnięć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones