PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10395}

Szklana menażeria

The Glass Menagerie
7,7 214
ocen
7,7 10 1 214
Szklana menażeria
powrót do forum filmu Szklana menażeria

Wspaniałe kreacje aktorskie ze szczególnym uwzględnieniem Katharine Hepburn , od której aż trudno było oderwać wzrok.Jest to trzecia sztuka Tennessee Williamsa , którą dane mi było obejrzeć i wielki dramaturg po raz kolejny mnie zafascynował swoim geniuszem .Dialogi w jego sztukach mają ogromną moc w oddziaływaniu na widza . Szklana menażeria dodatkowo porusza przedstawieniem problematyki , która w rzeczywistości może dotknąć każdego szarego człowieka.

ocenił(a) film na 9
James_Dean

W pełni zgadzam się z przedmówcą. Katharine Hepburn zdominowała cały film. Jedna rzecz mnie zastanawia: w jednej z początkowych scen Laura w rozmowie z matką nazywa siebie "kaleką". Dopiero jednak pod koniec filmu dowiadujemy się na czym w istocie to kalectwo polega (podczas rozmowy z Jimem Laura wspomina o aparacie, który miała założony na nodze w czasach szkolnych). Dlaczego aktorka grająca Laurę w żaden sposób nie pokazała kalectwa dziewczyny? Jak można było pominąć tak istotny element, coś, co przecież odcisnęło tak silne piętno na życiu bohaterki?!

my_dear_bette

ale przecież to było widoczne przez cały film - Laura lekko utykała. a co do roli K. Hupburn, to chyba jedna z genialniejszych i zarazem odstręczających kreacji aktorskich, jakie widziałem :) taka "mamuśka" to prawdziwy koszmar.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones