PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1271}

Szklana pułapka 2

Die Hard 2
7,3 111 586
ocen
7,3 10 1 111586
7,0 19
ocen krytyków
Szklana pułapka 2
powrót do forum filmu Szklana pułapka 2

Po dobrej pierwszej części robiłem sobie duże nadzieje, co do tego filmu. Niestety zawiodłem się. Podobnie jak w przypadku kontynuacji filmu Speed, gdzie zrezygnowano z autobusu na rzecz statku, tu akcja przenosi się z wieżowca na lotnisko. W obu tych filmach jest ten sam marny efekt, gdyż pozbywając się autobusu/wieżowca, pozbyto się tego, co w pierwszej części było najważniejsze-klaustrofobicznego klimatu. Teraz jednak myślę, że Szklana pułapka 2 nie mogła się udać, bo gdyby akcja znów toczyła się w jakimś budynku można by zarzucić mu wtórność.
Również pod względem akcji ten film mnie zawiódł. Zamiast ciekawych pomysłów, tu twórcy przygotowali po prostu jak najwięcej akcji. Nieważne, że nierealne, nieważne, że chwilami głupie (szef akcji, który idzie by pojedynkować się z Johnem na skrzydle lecącego samolotu, cała ta scena ze spadochronem i granatami), byle tylko przeciętni widzowie mieli fajerwerki.
Podsumowując Szklana pułapka 2 niebezpiecznie przypomina kretyńskie filmy z Seagalem czy Van Dammem i amatorom tych "hitów" może się podobać. Na następne części już chyba nie będę tracił czasu. 4/10

użytkownik usunięty
lew890

Po prostu nie lubisz filmów sensacyjnych i tyle. Ja daję filmowi "9", bo podoba mi się w równym stopniu, co pierwsza część. Co do "kretyńskich filmów" z Seagalem i Van Dammem - nie wszystkie są takie.

lew890

A moim zdaniem to jedna z lepszych klkmatycznych część .

ocenił(a) film na 8
lew890

Głupstwa piszesz. Film jest dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones