PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105711}

Szkoła dla łobuzów

Song for a Raggy Boy
7,8 16 971
ocen
7,8 10 1 16971
Szkoła dla łobuzów
powrót do forum filmu Szkoła dla łobuzów

Dla większości ten film będzie czarno biały... Zli okrutni księża pedofile. Dla mnie ten film poprostu opisuje patologiczne zachowania ludzi, którzy mają władzę absolutną nad słabszym, którzy czują się "bogami". Nie ważne czy to ksiądz, król, polityk, prezydent Ważne aby takie zachowania potępiac i mówić o nich głośno a nie zamiatac wszystko pod dywan i udawać że nic się nie dzieje.

ocenił(a) film na 6
Aldane

Też kiedyś myślałem, że zmienię świat, naprawie go, polepszę.

P.S Zostałaś zgwałcona kiedyś?

ocenił(a) film na 7
Aldane

Zgadzam się. Plus jeszcze środowisko, w którym seks jest represjonowany - musi wcześniej czy później wybuchnąć, bo ludzie po prostu mają potrzeby seksualne nawet jakby chcieli nie mieć (księża, zakonnicy itp.), wtedy zwykle obrywa się tym, którzy są "pod ręką" i których łatwo wykorzystać, bo są bezbronni lub zależni (najczęściej dzieci).

ocenił(a) film na 5
Aldane

Brawo za komentarz, bo w większości ludzkich głów zaczyna się od razu nagonka na kościół, a to ma znacznie szerszy wydźwięk. Władza i przewaga prawie zawsze tworzy w ludziach potwora, który dąży do zdominowania i podporządkowania sobie słabszych. Mam rzecz jasna na myśli ludzi o wątpliwej jakości moralnej, bo przecież nie wszystkich.
Co do samego filmu: jak dla mnie trochę czarno- biały, zabrakło tutaj szarości. Trąci schematyzmem i mało zaskakuje. Mówiąc szczerze trochę nie rozumiem aż tak wysokiej oceny. Owszem, film całkiem solidnie zrobiony, ale nic ponadto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones