Szpicel

Le doulos

1962 1 godz. 48 min.
7,5 1 529
ocen
7,5 10 1529
1 741
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"type":"film","id":127840,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Le+doulos-1962-127840/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Szpicel
 • Melville w charakterystyczny dla siebie sposób prowadzi nas przez siec intryg między policją a bandytami. Atmosfera jest gęsta, aktorstwo wyborne, zwroty akcji zaskakujące, a mi... zdarzało się ziewac :O
  Nie będę ukrywał że ten film to dla mnie jednak lekki zawód. Początek jest bardziej zaskakujący niż zakończenie i nie radzę czytac opisu bo dwie sceny w ciągu pierwszych 30 minut wręcz kopły mnie w twarz. Potem jest już ciut gorzej. Za dużo tu w moim mniemaniu dialogów które analizują rzeczy doskonale wiadome widzowi. Ogólnie długie konwersacje, typowe dla puent Poirota były dla mnie trudne do zniesienia, bo bohaterowie gdybając na temat tego kto był szpiclem, a kto mordercą wcale nie posuwają akcji do przodu.
  Film uratowało dośc niespodziewane i pesymistyczne zakończenie które przywróciło całości dynamikę. Choc przyzam że nie do końca rozumiem niektóre zachowania bohaterów. Fakt jest jednak faktem, zagrali porządnie i już dla ról Reggiani'ego (zwłaszcza jego) i Belmondo warto zobaczyc ten film. Podoba mi się również zakrzywiona moralnośc postaci, które mają swój kodeks honorowy, ale jest on dośc wybiórczy.
  Ode mnie będzie ta 7ka, ale troszeczkę wymuszona, no i nie ukrywam, miałem nadzieję na trochę więcej.

 • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 9

  Lucky_luke "koply Cię w twarz"...?

 • Ewiatko Były mocne, trzymały mnie w napięciu. Kopły, a nawet wręcz kopnęły ;)

 • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 9

  Lucky_luke :-)