Szpieg

Tinker Tailor Soldier Spy

2011 2 godz. 7 min.
7,1 70 023
oceny
7,1 10 70023
38 489
chce zobaczyć
7,9 15
ocen krytyków
{"rate":7.93333,"count":15}
powrót do forum filmu Szpieg
  • irina23 ocenił(a) ten film na: 10

Jeden z najlepszych i najbardziej ambitnych filmów dekady. Naprawdę dla konesera. Trzeba bardzo uważnie oglądać, aby nie zgubić wątku. Prawdziwy spektakl, zasługujący na owacje na stojąco. Gary Oldman- jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy aktor na świecie, Colin Firth- mój ulubiony aktor, Tom Hardy, Benedict Cumberbatch, John Hurt i inni- mistrzostwo

• irina23 Gary Oldman jest, moim zdaniem, najlepszym aktorem wszechczasów.

• Nikodem123 ocenił(a) ten film na: 9

irina23 Też tak uważam!
    To jest film - arcydzieło.

Świetnie oddana proza Le Carre.
    Wolniutko, bez pośpiechu film się toczy.
    Nie ma winnych. Nie ma pokrzywdzonych. Są zabici, ale wszyscy mają czyste ręce...

• nan_s ocenił(a) ten film na: 7

Nikodem123 Lubię Twój komentarz - zwłaszcza ostatnie zdanie:). Ładnie ujęta istota sprawy.
    Choć sam film nie wytrzymuje u mnie porównania do serialu z 1979 r. - to uważam, że jest naprawdę dobrze i porządnie zrealizowany.
    Tylko, że czasem śmieszyły mnie peruki na głowie każdego z aktorów.
    I brak mi żony Smiley'a = choć w jednej scenie. Wtedy jego dramat byłby lepiej zaznaczony - bo relacja Smileya i jego żony jednak miała znaczenie dla fabuły. I wiele tłumaczyła.

• maksymilian_wanago ocenił(a) ten film na: 10

irina23 W pełni się zgadzam. Zakochałem się w tym filmie. I mam wrażenie, że aktorzy też. Oni też lubią grać w czymś pięknym i fabularnie prawdziwym. I taki scenariusz dostali. Reżyser niczego nie zepsuł, pięknie grał szarością i papierosowym dymem, a ludzie przed kamerą przenieśli się w czasie. Cudo!!!

• grayman88 ocenił(a) ten film na: 9

irina23 masz jakieś podobne filmy? wiesz o co mi chodzi...

• erhaminus ocenił(a) ten film na: 10

irina23 W rzeczy samej. Film bardzo niedoceniany myślę, a szkoda bo i tak chyba coraz mniej chętnych na realizację takich pozycji. Można przecież zrobić "pewniaka" typu Transformers 12 i 3/4 ...

• asik_87 ocenił(a) ten film na: 10

irina23 Nie zapominajmy o ścieżce dźwiękowej. Ona uzupełnia i dopełnia warsztat aktorski. Jest subtelna, nie narzucająca się, nie dominuje ale bez niej film dużo straciłby na efekcie końcowym.

• Sajko_killer ocenił(a) ten film na: 10

irina23 Bez wątpienia wciąż niedościgniony wzór filmu szpiegowskiego zimnej wojny. Chociaż z terenów dalekowschodnich powstają obecnie ciekawe propozycje: "The Spy" z Baron Cohenem.