PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575916}

Szpieg

Tinker Tailor Soldier Spy
7,1 72 374
oceny
7,1 10 1 72374
7,7 32
oceny krytyków
Szpieg
powrót do forum filmu Szpieg

Jeden z najlepszych i najbardziej ambitnych filmów dekady. Naprawdę dla konesera. Trzeba bardzo uważnie oglądać, aby nie zgubić wątku. Prawdziwy spektakl, zasługujący na owacje na stojąco. Gary Oldman- jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy aktor na świecie, Colin Firth- mój ulubiony aktor, Tom Hardy, Benedict Cumberbatch, John Hurt i inni- mistrzostwo

irina23

Gary Oldman jest, moim zdaniem, najlepszym aktorem wszechczasów.

ocenił(a) film na 9
irina23

Też tak uważam!
To jest film - arcydzieło.

Świetnie oddana proza Le Carre.
Wolniutko, bez pośpiechu film się toczy.
Nie ma winnych. Nie ma pokrzywdzonych. Są zabici, ale wszyscy mają czyste ręce...

ocenił(a) film na 7
Nikodem123

Lubię Twój komentarz - zwłaszcza ostatnie zdanie:). Ładnie ujęta istota sprawy.
Choć sam film nie wytrzymuje u mnie porównania do serialu z 1979 r. - to uważam, że jest naprawdę dobrze i porządnie zrealizowany.
Tylko, że czasem śmieszyły mnie peruki na głowie każdego z aktorów.
I brak mi żony Smiley'a = choć w jednej scenie. Wtedy jego dramat byłby lepiej zaznaczony - bo relacja Smileya i jego żony jednak miała znaczenie dla fabuły. I wiele tłumaczyła.

ocenił(a) film na 10
irina23

W pełni się zgadzam. Zakochałem się w tym filmie. I mam wrażenie, że aktorzy też. Oni też lubią grać w czymś pięknym i fabularnie prawdziwym. I taki scenariusz dostali. Reżyser niczego nie zepsuł, pięknie grał szarością i papierosowym dymem, a ludzie przed kamerą przenieśli się w czasie. Cudo!!!

użytkownik usunięty
irina23

masz jakieś podobne filmy? wiesz o co mi chodzi...

ocenił(a) film na 10
irina23

W rzeczy samej. Film bardzo niedoceniany myślę, a szkoda bo i tak chyba coraz mniej chętnych na realizację takich pozycji. Można przecież zrobić "pewniaka" typu Transformers 12 i 3/4 ...

ocenił(a) film na 10
irina23

Nie zapominajmy o ścieżce dźwiękowej. Ona uzupełnia i dopełnia warsztat aktorski. Jest subtelna, nie narzucająca się, nie dominuje ale bez niej film dużo straciłby na efekcie końcowym.

ocenił(a) film na 10
irina23

Bez wątpienia wciąż niedościgniony wzór filmu szpiegowskiego zimnej wojny. Chociaż z terenów dalekowschodnich powstają obecnie ciekawe propozycje: "The Spy" z Baron Cohenem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones