Flags of Our Fathers

2 godz. 12 min.
7,1 32 295
ocen
7,1 10 32295
11 361
chce zobaczyć
6,5 8
ocen krytyków
{"rate":6.5,"count":8}
{"type":"film","id":193980,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Flags+of+Our+Fathers-2006-193980/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Sztandar chwały
  • eqslusive ocenił(a) ten film na: 9

    Naprawdę mocne dobre kino, w filmie ukazana jest cała polityka propagandy...z kilku przypadkowych żołnierzy zrobiono bohaterów narodowych w imię polityczno-gospodarczego biznesu. Wielu z nich nie potrafiło udźwignąć ciężaru bycia symbolem całych Stanów Zjednoczonych, film pokazuje jak w jednej chwili społeczeństwo kreuje ich na bohaterów by zaraz ściągnąć ich na samo dno i zrównać z ziemią...obiecywano im złote góry za angażowanie się w kampanię ale zostali z niczym...zostali jedynie z bagażem wspomnień o poległych kolegach. W filmie fantastycznie ukazany jest upadek bohatera o imieniu Ira, wiecznie szykanowany ze względu na swoją etniczność oraz jego wspomnienia z bitwy nie dają mu spokoju a ukojenia szuka w alkoholu jak wielu byłych weteranów, ginie śmiercią tragiczną i nie wyjaśnioną...Moim zdaniem ten film daje bardzo realistyczny obraz tego czym jest wojna oraz co dzieje się z psychiką żołnierza po powrocie do domu, serdecznie polecam.

  • SCORPION60 ocenił(a) ten film na: 8

    eqslusive No właśnie historii Iry nie zrozumiałem do końca, ogólnie film fajnie zrealizowany ale miejscami nieco zamotany. Raz jest pokazana scena jak Ira idzie na stopa i Doc go mija a na pod koniec jest powiedziane że umarł z przepicia i zwłoki znaleźli, zgłupiałem. Jak ktoś uważniej oglądał bądź czytał książkę to proszę o interpretację ;)

  • eqslusive Szczerze popieram