PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758194}

Szwedzka teoria miłości

The Swedish Theory of Love
6,8 5 578
ocen
6,8 10 1 5578
5,3 9
ocen krytyków
Szwedzka teoria miłości
powrót do forum filmu Szwedzka teoria miłości

Okropnie niewiarygodny, tendencyjny i prawoskrętny. Tworzy bardzo przerysowaną i nieprawdziwą wizję szwedzkiego społeczeństwa jako niezależne, zimne i pragmatyczne jednostki niezdolne do okazywania uczuć i życia w relacjach. Reżyser stosuje tanie zabiegi potęgujące te wrażenia. Film jest naprawdę słaby. Czułam się jakbym oglądała jakiś propagandowy gniot wyprodukowany przez Kurskiego.
Zmarnowany czas.

ocenił(a) film na 4
marczka

Dzięki za głos racjonalizmu. Film jest niesamowicie zakłamany. Ludzie albo tego nie dostrzegają, albo nie chcą dostrzegać, choć czerwona lampka zdrowego rozsądku, zapala się w momencie, gdy słyszy się o trupie dyndajacym na linie 2 lata. Myślę, że Polacy, którzy także są indywidualistami chcieliby żyć jak Szwedzi. Z dala od wścibskich oczu i społecznych wymogów. Niestety, w kraju rządzonym przez kler, mogą jedynie tęsknie patrzeć znad fal Bałtyku i psioczyć, że inne dziecko bawi się najfajniejszą łopatką.

marczka

Zgadzam się. Najbardziej zabawne było w filmie- pokazują jaka to fajna jest Etiopia i potem wyraz twarzy tego Etiopczyka. Wyglądał jakby od lat na depresję cierpiał. Albo ci ,,nieszczęśliwi'' Szwedzi, którzy jednak dożywają 90tki. :) No ja z pewnością wolałabym mieszkać w Szwecji, niż w Etiopii. Począwszy od klimatu, o warunkach życia nie wspominając. Trochę zazdroszczę Szwedom tej wolności. Że nie są skazani na użeranie się z niechcianym towarzystwem, siódmymi wodami po kisielu, choćby z powodów ekonomicznych. Mają czas na życie bez pospiechu, stresu i przyziemnych zmartwień. Otaczając się takimi bliskimi jakich naprawdę chcą mieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones